מצלמה נסתרת: כך עובדים עליכם בבתי הקפה בישראל (וידאו)

"קפה הלל": "כשמבקשים ממך חלב דל שומן – פשוט תוסיפי מים, זה אותו הדבר" ■ קפה קפה: "הלקוח לא באמת יודע מה הוא שותה – זה לא באמת מעניין אותי" ■ "קפה ג'ו": "אם זה לקוח שאנחנו אוהבים – נעשה עם דל שומן". צפו בתחקיר

הישראלים אוהבים לשבת בבתי קפה – זה כבר ידוע. הישראלים לא אוהבים שעובדים עליהם, אבל למרבה הצער לא מעטים המקרים שבהם נותני שירותים כאן אכן לא אמינים – גם זה ידוע. כששני המקרים מתחברים ביחד, קיבלנו סיפור מקומם מאוד.

[alooma ref="96d1fe39556ab70b1a176366ea42714b.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

בתחקיר שבוצע בתוכנית "הכול כלול" בהגשת סיוון כהן בערוץ 10 נמצא כי את רשתות בתי הקפה המובילות והפופולריות בישראל – "קפה ג'ו", "קפה קפה" ו"קפה הלל" – לא באמת מעניין מה הלקוחות מבקשים או אם הן מחויבות להגיד את האמת ללקוח. נראה מהתחקיר שללקוח אין שום שליטה על מה נותנים לו לשתות ולאכול בבתי הקפה ושהוא בעצם נתון לחסדים של הרשתות שרק רוצות למקסם רווחים.

תחקירנית של התוכנית התקבלה לעבודה ב-3 רשתות הקפה הישראליות, ולפי צילומי מצלמה נסתרת נראה כי כשאתם הלקוחות מבקשים קפה עם חלב דל שומן – מה שאתם מקבלים זה חלב רגיל לגמרי.

בסניף רשת "קפה ג'ו" בחולון נאמר לתחקירנית שכשנגמר החלב הדל שומן – פשוט עושים קפה מחלב רגיל. "אנחנו עושים רק מחלב רגיל, אבל אם זה לקוח שאנחנו אוהבים ומשקיעים בו – אנחנו עושים עם דל שומן. אין לנו כד מיוחד לחלב דל שומן, הוא בעצם רק ליופי".

בסניף רשת "קפה הלל" בכפר סבא נאמר לתחקירנית "כשמבקשים ממך חלב דל שומן – פשוט תוסיפי מים, זה אותו הדבר".

בסניף רשת "קפה קפה" בחולון התחקירנית תודרכה לשים חלב דל שומן רק אם הלקוח מבקש קפה טייק אווי והוא עוד מול המלצרים כשהיא מכינה אותו. "הלקוח לא באמת יודע מה הוא שותה – זה לא באמת מעניין אותי".

כפי שניתן לראות בסרטון, הרשתות מסרו בתגובה כי מה שצולם בסניפים מנוגד לנהלי הרשת והן כמובן יבדקו לעומק את התנהלות הזכיינים במקום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.