מצמרר: חילוני התחפש לחרדי – וכפה על אשתו לחלל שבת

צעירה חוזרת בתשובה מראשל"צ שביקשה להינשא גילתה לאחר החתונה כי הבעל  שיקר והתחפש לחרדי. האישה, בשנות ה־30 לחייה, החלה להתקרב לדת וחיפשה להשתדך לחרדי שיחד עימו תקים בית נאמן בישראל.

 לאחר שנדמה היה, כי הנה הגיע לה השעה, פגשה בגבר שהציג את עצמו כשומר מסורת ומחובר ליהדות. השניים  יצאו לפגישות ועד מהרה סגרו שידך תוך שהוא מבטיח לה כי יקיימו אורח חיים דתי בביתם.

לתדהמת האשה התברר לה לאחר החתונה כי בעלה אינה חרדי והוא בעצם שיחק בה לצורך  אחיזת עיניים. רק כשהחלו להתגורר יחד כזוג נשוי גילתה כי הבעל  אינו מעוניין לנהל אורח חיים דתי ומפריע לה בתהליך ההתחזקות בדת ובקיום מצוות.

 עורך דינה של האישה, שאול דבח, סיפר לאתר  .mynet כי בני הזוג עברו להתגורר בדירת הוריה מאחר שלא הייתה להם יכולת כלכלית לשכור דירה משלהם. משום שהיא לא רצתה לפרק את הזוגיות וניסתה לתת לחיי הנישואין הזדמנות בתקווה שבעלה יחזור בו ויהפוך לדתי.

חלפו ימים, והתקווה נגוזה, לשניים נולד ילד, האישה עמדה על רצונה לחנך את הילד בדרך התורה ולאורח חיים דתי,  הבעל לעומתו המשיך בשלו. לדברי האשה השיא היה כאשר ניסה למנוע ממנה לקיים מצוות בסיסיות והפריע לה אפילו בהדלקת נרות השבת,  והיא נאלצה להדליק  נרות בסתר.

א.ג חברתה של האשה מתארת בשיחה ל'קוקר' את מסכת היסורים: " האשה, בכתה לי כל יום, היא רצתה לגדל את הילד בשלום, הגיעו מיים עד נפש".

 בשל המצב הרגיש החליטו הזוג להיפרד, לאחר דיון בבקשה בבית הדין הרבני בפתח תקווה, הועבר התיק להמשך טיפול בבית הדין הרבני הגדול בירושלים, שם נקבע כי האשה תקבל גט.

"לאחר מאבק ממושך ועיקש, שארך מעל לארבע שנות התדיינות בערכאות השונות, עלה בידינו לשכנע את בית הדין הרבני הגדול בצדקתה של האישה ובזכאותה לגט לאלתר", אומר עורך הדין דבח. "אמנם מדובר בעילת גירושין לא שכיחה, אך בית הדין קיבל אחת לאחת את הטענות וגאל את האישה מייסורי הטלטלה שבין נישואין לגירושין".

חברתה של האשה  מספרת כי היום האשה מאושרת, "היא  נסעה לכותל להודות להשם על הניסים, ועל כך שהילד ישאר יהודי אמיתי ".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.