נהג האוטובוס התקשר לחברו: "אם אמות תשמור על ילדי היחיד" (וידאו) (תמונות)

מצמרר: קזיס מצליח, ראש אגף חטיבת התנועה בדן, משחזר את שיחת הטלפון של הנהג הפצוע. צפו בוידאו ובתמונות

הרצל ביטון, נהג האוטובוס בקו 40 של דן שבו אירע הבוקר פיגוע הדקירה הקשה, היה הראשון שנפגע מדקירות המחבל. מעדויות מהשטח עולה כי הנהג נאבק במחבל וניסה להתנגד, עד שלבסוף התמוטט ואיבד את הכרתו. רגעים ספורים לאחר שנדקר התקשר ביטון לחברו ששחזר את הדברים בשיחה עם חדשות 2.

"הרצל התקשר אלי ואמר לי 'מחבל עלה לאוטובוס שלי ודוקר אנשים', הוא אמר לי 'אני הולך למות, אם אמות – תשמור על הילדים שלי'".

ביטון, שנדקר מספר דקירות בפלג גופו העליון, פונה לבית החולים איכילוב בתל אביב ומצבו מוגדר קשה אך יציב. "הוא ניסה להתנגד והתיז על המחבל גז פלפל", סיפרה בבית החולים אחייניתו של הנהג, חלי סוסן. "אני ממש רועדת, זה מזעזע. המצב שלו קשה והוא נכנס לניתוח".

על פי הערכות המשטרה, המאבק של הנהג עם המחבל החל זמן קצר לפני צומת מעריב שבמרכז תל אביב ולכן שינה ביטון את נתיב הנסיעה הקבוע שלו ולא עלה על גשר מעריב. "זו הייתה תגובה מצוינת של נהג האוטובוס שהתנגד לתקיפה", שיבח אותו מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב בנצי סאו.

"קצת לפני מה שהיה בית מעריב שמעתי פתאום צרחות ליד הנהג", סיפרה אילנית ניאדות, נוסעת באוטובוס שבו אירע הפיגוע. "בהתחלה חשבתי שכמה אנשים רבים ופתאום ראיתי סכין ענקית. רצנו אחורה, התחלנו לצרוח והמחבל רדף אחרינו. ראיתי אנשים פצועים רצים, זה היה נורא ואיום".

בהערכת מצב שקיים מפכ"ל המשטרה דנינו עם מפקד המחוז וראש אגף מבצעים הוחלט על העלאת רמת הכוננות ושמירה על דריכות מבצעית בכל מחוזות המשטרה. המפכ"ל שיבח את כוח שירות בתי הסוהר שהביא לנטרול מהיר של המחבל.

אהרון קליין מתנדב איחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה מסר: "כשהגעתי למקום נתקלתי בנהג האוטובוס ושני נוסעים שהיו בקדמת האוטובוס ונדקרו בפלג גוף עליון, כמו כן מספר נפגעים נוספים סבלו מפציעות, חתכים, וחרדה, בסיוע מתנדבים נוספים של איחוד הצלה הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני עד להגעת האמבולנסים שפינו את מרביתם לבתי החולים, כלל הנפגעים היו בהכרה מלאה, כוחות משטרה הגיעו במהירות למקום לבדיקת נסיבות האירוע, כשהגעתי לזירה אמרו לי הנוסעים כי מחבל שדקר אותם נמלט לעבר מוסך סמוך".

פיגוע הדקירה בתל אביב - צילום דוברות מדא 21.1.15 (5)

פיגוע הדקירה בתל אביב - צילום דוברות מדא 21.1.15 (6)

פיגוע הדקירה בתל אביב - צילום דוברות מדא 21.1.15 (7)

פיגוע הדקירה בתל אביב - צילום דוברות מדא 21.1.15 (8)

פיגוע דקירה בתל אביב - צילום אסי דבילנסקי דוברות מדא 21.1.15 (1)

פיגוע דקירה בתל אביב - צילום אסי דבילנסקי דוברות מדא 21.1.15 (2)

פיגוע דקירה בתל אביב - צילום אסי דבילנסקי דוברות מדא 21.1.15 (3)

פיגוע דקירה בתל אביב - צילום אסי דבילנסקי דוברות מדא 21.1.15 (4)

פיגוע הדקירה בתל אביב - צילום דוברות מדא 21.1.15 (1)

פיגוע הדקירה בתל אביב - צילום דוברות מדא 21.1.15 (2)

פיגוע הדקירה בתל אביב - צילום דוברות מדא 21.1.15 (3)

פיגוע הדקירה בתל אביב - צילום דוברות מדא 21.1.15 (4)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.