זעקות התינוק שלא ישאירו אתכם אדישים (הקלטה)

באר שבע: ההורים הביאו אמש לדיון בועדה לשלום הילד עדות מוקלטת שהביאו לבית המשפט מצרחות נוראות של ילדם התינוק – וזעזעו את השומעים . {קורע לב}

האם מבאר שבע מתארת על הטראומה שבתם חוותה מהמטפלות במשפחתון, "חיפשנו משפחתון לילדה בת ארבעה וחצי חודשים. קיבלנו המלצות וראינו המון מקומות, ואז הגענו למשפחתון הזה – שהיה מדהים, מרווח ומטופח, הממ"ד היה ג'ימבורי, המטפלת נראתה חמה, ובמקום היה קיר שלם של המלצות עליה. החלטנו לשים את הילדה שם והבאתי חברה נוספת עם הילדה שלה. לאט לאט, התחילו להופיע סימנים מוזרים על הילדה שלנו. היא הייתה מתעוררת בבעתה כל לילה, בצרחות, בעיניים עצומות. רק כשהיא הייתה פוקחת עיניים ורואה אותי, היא הייתה נרגעת לגמרי".

"שמענו קללות נוראיות, צרחות והזנחת הילדים שבוכים. כל היום צרחות וקללות ומכות, עד שהילד נרדם".

יעל הביאה את התיעוד הנורא בהקלטה, ומספרת, "זה כמו חלום רע, אבל החלטנו להילחם בזה בכל הכוח. אם זה קרה לנו זה יכול לקרות לכל אחד. חייב שיהיה שינוי, ברמה של רפורמה בהתייחסות המדינה למקרים כאלה ובטיפול בהם".

יו"ר הוועדה ח"כ שאשא-ביטון שלא יכלה לשמוע את הכאב ביקשה לעצור ואמרה: "המטרה שלנו היא להגן על הילדים. זה דיון קשה וטעון, כי דווקא במקום שאמור להיות הכי מוגן, הילד חשוף לפגיעה קשה, פיזית, מילולית ונפשית. טיפול הרשויות לוקה בחסר. אני מכירה דוגמאות של מקרים שהתיקים נסגרו מחוסר עניין לציבור ואני תוהה, את מי לא מעניין שיש ילדים קטנים שאמורים להיות במסגרת, ונפגעים?"

באר שבע: ההורים הביאו עדות מוקלטת לבית המשפט – וזעזעו את השומעים "לא נשארה עין יבשה" http://bit.ly/2f12kFO

פורסם על ידי ‏‎Nrg360‎‏ ב- יום שלישי, 15 בנובמבר 2016

ביטון הסבירה: "גם כשהמקרים מגיעים לבית המשפט, ההרשעה היא במקסימום עשרה חודשי מאסר, ובמקרה הפחות טוב זה נגמר בעבודות שירות. התחושה היא שאנחנו מפקירים את הילדים שלנו, ואת זה אני רוצה לשנות. הילדים שלנו הם לא הפקר, וכמערכת חייבים להתגייס על מנת למנוע את הפגיעה בהם".

חברת הכנסת סיכמה את הדיון הקשה, "אני פונה למשרד החינוך – במקומות שבהם יש ראיות ועדויות ברורות, יש להוציא מידית את הצוות מהמערכת. במקרים שבהם יש ספק, אין ספק. אני פונה להסתדרות המורים והגננות – גלו אפס סובלנות כלפי אנשי הצוות במקרים כאלה, כי ככה אתם מגנים פעם אחת על הילדים ופעם אחת על אנשי הצוות שעושים את עבודתם נאמנה. אני פונה גם למערכת המשפט – תשיתו עונש מקסימאלי, גלו אפס סובלנות כלפי מי שפוגע בילדינו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.