מצעד המוזמנים של 'הליכוד' לראש הממשלה החל • כצפוי, יעלון קיבל את תיק הביטחון • שטייניץ מונה לשר המים והאנרגיה

כפי שפרסמנו הבוקר ב'קוקר', ראש הממשלה נתניהו קרא במהלך השעות האחרונות לחברי סיעתו, וחילק להם איש איש בתורו את התיק או התפקיד שיועד לו.

משה (בוגי) יעלון, מבכירי הליכוד, היה ראשון המוזמנים ללשכת נתניהו וכבר קיבל לידיו את תיק הביטחון. עם פרסום ההודעה על המינוי ברך אותו נתניהו ואמר כי "בתקופה כה מכרעת לבטחון מדינת ישראל, כשמסביבנו כל האזור סוער, חשוב שבתפקיד הזה יהיה אדם עתיר ניסיון כמו משה יעלון. בשמם של כל אזרחי המדינה, אני מאחל לו בהצלחה".

יעלון, מצדו, מסר בהודעה נרגשת כמה דברים בעקבות המינוי. "לפני שעה קלה הודיע לי ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי החליט למנות אותי לשר הביטחון בממשלתו", מסר, "קיבלתי את הבשורה בהתרגשות ומתוך תחושת שליחות. אני מבקש להודות לו על האמון שהעניק לי".

חבר הכנסת דני דנון, שהגיע למקום החמישי ברשימת המפלגה בבחירות המקדימות וטען בימים האחרונים שיש לייצג את ה"פנים החדשות" של הליכוד בממשלה, הגיע ללשכתו של ראש הממשלה נתניהו, שהציע לו להיות סגן שר הביטחון.

במקביל, נתניהו הודיע לשר היוצא להגנת הסביבה, גלעד ארדן, כי הוא ימונה כעת לשר להגנת העורף, האחראי לדיאלוג האסטרטגי עם ארצות הברית, וכן יהיה חבר בקבינט המדיני ביטחוני ושר התקשורת שיורחב ויכלול את רשות השידור ולשכת הפרסום הממשלתית. השר ארדן הודה לראש הממשלה על האמון שהביע בו. "אזרחי המדינה הנמצאים בעורף נמצאים כיום בחזית המאבק ולכן ישנה חשיבות אדירה לחיזוק המשרד להגנת העורף ולמיסודו. בנוסף, אפעל כמיטב יכולתי להמשיך ולהוזיל את סל התקשורת שמשלמת כל משפחה וזאת על ידי העמקת התחרות בכל תחומי התקשורת בישראל", אמר.

שר האוצר היוצא, יובל שטייניץ, מונה על-ידי נתניהו לעמוד כשר בראש המשרד למים ואנרגיה.

חבר הכנסת חיים כץ שוחח ראש הממשלה, שביקש ממנו לעמוד בראש ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת. כץ נענה לבקשה ואמר כי "ימשיך לשרת את ציבור הגמלאים, העובדים ואלו שידם אינה משגת".

המשך חלוקת התיקים והתפקידים תיוודע סופית רק במהלך היום.

יובל שטייניץ, למרות שהגיע רק למקום ה-26 בבחירות המקדימות בליכוד, מונה לתפקיד שר, ודני דנון לעומת זאת, שהגיע למקום ה-5 ברשימת המפלגה, כלל לא צפוי לשבת סביב שולחן הממשלה הבאה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.