מצעד העיתונאים הנחקרים נמשך

נמשך מצעד הנחקרים בפרשת סחיטתו של חבר המועצה מש"ס, "מצעד מתושאלים היום במשטרה. לפחות חמישה חרדים הגיעו, ביניהם שלושה עיתונאים חרדים".{פרשת שומר שבת}

פרשת שומר שבת:  הערב חשף הכתב לענייני דתות (ישראל היום) יהודה שלזינגר, כי נמשך מצעד הנחקרים בפרשת סחיטתו של חבר המועצה מש"ס, "מצעד מתושאלים היום במשטרה. לפחות חמישה חרדים הגיעו, ביניהם שלושה עיתונאים  חרדים", צייץ שלזינגר.

בנוסף,  ברשתות החברתיות פורסם שם של דיריקטור באתר חרדי הקשור לפרשה, אך לא ידוע עד כה אם הפרט הזה ייבדק במשטרה או שמא כבר נבדק.

אמש, בבית משפט השלום בירושלים, הוארך מעצרם של 4 החשודים הוארך עד ליום שישי.

החשודים הם עיתונאים חרדים שעל פי החשד הפילו בפח חבר מועצה חרדי מפורסם באמצעות הקלטה בו הוא נשמע מדבר בשפה שאינה הולמת עם אשה חרדית.  עוד עצור  בפרשה הוא עסקן הקשור למפלגה חרדית.  במשטרה חושדים  כי אותו  בכיר ביקש  מאותם העיתונאים שיקליטו את חבר המועצה מתבטא באופן  שאינו הולם ובכך יביאו להדחתו.  על פי החשד, העצורים קיבלו תמורה כספית בעבור הדחתו.

 העיתונאי החרדי לא קשור לפרשה

ל'קוקר' נודע  על פי גורמים שהיו נוכחים בדיוני בית המשפט כי  מדיונים בבית המשפט עולה שגם לפי גרסת התביעה,העיתונאי החרדי מהאתר לא חשוד בסחיטה. בניגוד לשמועות שנפוצו ברשתות החברתיות, העיתונאי מוחזק במעצר לצורך בירור של עניין הנוגע לשולי הפרשה. גורם המעורה בפרשה הדגיש עוד כי העיתונאי החרדי כלל לא מעורב בפרש הסחיטה, וכי שמו שורבב בהקשר לנושא אחר.

במהלך הדיון, השופטת קרן מילר האריכה את מעצרם של העיתונאי החרדי מחשש לשיבוש הליכי משפט.  על פי הדיווח בוינט עורך דינו של  העיתונאי, יאיר נהוראי, ביקש להטיל צו איסור פרסום על שמו. למשטרה לא הייתה התנגדות לכך, אך למרות זאת, השופטת מילר  טענה כי היא אינה מוצאת סיבה מוצדקת להטיל איסור פרסום על שמו.

עו"ד נהוראי של העיתונאי החרדי אמר בתגובה לוינט: "אולי החשדות חמורים, אבל המציאות מלמדת סיפור אחר לחלוטין. המציאות, כפי שגם הוצגה בבית המשפט, היא שאין דברים בגו ומדובר בחיבור בין שתי פרשות שונות לחלוטין. אין לו קשר לפרשה שעליה הוא נחקר".

נציג המשטרה אמר בדיון להארכת מעצרו של דבדה כי "מדובר בקבוצה של אנשים שחברו יחדיו וקשרו קשר על מנת להפיל חבר מועצה מכהן. החשוד דבדה מסר גרסה ראשונית וקשר עצמו למעורבים, הוא שימש כחוליה שחיברה בין המבצע למזמין".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איזה מילים מכובסות. תכתבו יוסף חיים כלף, האיש הכי קרוב לדרעי, נצר על סחיטה באיומים, ועוד דברים של צניעות ששאי אפשר לכתוב.

    בבית המשפט נאמר על ידי הצדדים, שהחשדות מגיעות עד ראש המאפייה הידוע לשימצה.

    תלמיד מרן |
    הגב