מצעד התועבה וג'סטין ביבר: הרב לאו מסיר את הכפפות

תחת הכותרת ״טיל לאו״ העניק הרב הראשי לשעבר את אחד הראיונות האמיצים יותר שנראו לאחרונה.

יורה לכל כיוון: הרב הראשי לישראל לשעבר הרב ישראל מאיר לאו, שהכריז על פרישה מהרבנות בחודש האחרון, העניק ראיון נוקב למוסף שבעה ימים של 'ידיעות אחרונות' בו הביע את סלידתו ממצעד התועבה, ״אני לא יודע אם מצעד כזה פותר את הבעיה של האנשים הללו. אדם שיש לו בעיה אישית זה שהוא ירקוד על משאית בחוצות העיר בצהרי היום יתרום לפתרון?״ ביטוי שעלול לעורר את זעמן של קהילות שיראו עצמן נפגעות מהדברים של הרב.

תחת הכותרת ״טיל לאו״ העניק הרב הראשי לשעבר את אחד הראיונות האמיצים יותר שנראו לאחרונה, בראיון נטול כפפות וחסר פשרות הוא חרג ממנהגו והתייחס לסוגיות הבוערות שעד כה הוא נמנע לעסוק בהן. בראיון התייחס הרב הפורש גם אל פתיחת המרכולים בתל אביב בשבת ״מה יקרה אם יום אחד בשבוע תעזבו את הכסף ותהיו עם המשפחה?״ שואל הרב.

כשנשאל על ההקצנה הדתית השיב כי ישנה הקצנה בקרב החילונים ״שלושים אלף בני נוער ילכו ויצווחו כמו בספארי בגלל איזה אליל פופ. אפילו בספארי לא צווחים ככה, ״הרב התייחס להופעות של אמן מוזיקה בינלאומי שהופיע בישראל לפני כחודש.

הראיון הלוחמני עלול להקים על הרב לאו ביקורת קשה מצד כל מי שיראה עצמו נפגע מהדברים, ואולי להפתיע את הקוראים שלא רגילים לראות את מי שנתפס כל השנים כ״פניה היפות״ של המגזר החרדי – אומר דברים קשים גם אם נכוחים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.