"למה לחרדים אין סיכון לאבד ילד בצבא?"

על רקע התיקון לחוק הגיוס יוצאת רעייתו של השר סילבן שלום במתקפה מבישה כנגד "החרדים שמתפרנסים מהמיסים שלנו" {גל של הסתה}

ההסתה חוזרת לאופנה: על רקע הסיכום המתגבש באשר לתיקון חוק הגיוס, יוצאת ג'ודי שלום ניר מוזס, רעייתו של השר סילבן שלום, במתקפה מבישה כנגד הציבור החרדי, תוך שהיא משתמשת בטרמינולוגיה מסיתה, שקרית ומכלילה.

"רותחת מבעבעת ועצבנית על הבוקר.לא מבינה למה הבן שלי מתגייס בעוד שבועיים והבן של החרדי לא?למה להורים הלא חרדים כמונו סיכוי נוראי לאבד ילד, ולחרדים שמתפרנסים מהמיסים שאנחנו משלמים, אין סיכון כזה ,כי הם לא מתגייסים, למה?הדם של הילד שלי פחות סמיך? חייו פחות חשובים משלהם?", צייצה הגברת שלום בחשבון הטוויטר שלה.

שלום הוסיפה: "קוראת לביבי המלך לזרוק לפח לאלתר!את ההצעה לביטול החוק לגיוס החרדים! או לחילופים שיתנו 3 שנות שירות לאומי.חברים הגיע הזמן להפסיק להיות פסיבים".

מי שמנצח על המקהלה הוא יו"ר 'יש עתיד' שבוחר לגייס הבוקר בציניות את המצב הביטחוני כדי להיאבק בתיקון לחוק הגיוס.

מצער שדווקא בתקופה בטחונית כזאת, מנסים לעשות מחטף", הוא אומר בראיון ל'ידיעות אחרונות' שהקדיש הבוקר את עמוד השער שלו לנושא, תוך שהוא תוקף בחריפות את הממשלה.

בתוך כך, ב'יש עתיד' ובמטה המאבק לשיוויון בנטל מבטיחים להגביר בימים הקרובים את המחאה נגד התיקון בחוק, כאשר גם הקמת אוהל מחאה מול הקריה בתל אביב עומד על הפרק.

כזכור, ביום שני נחשף בערוץ 2 כי בישיבה מיוחדת בלשכת רה"מ הגיעו הנציגים החרדים, שר הביטחון ושרת המשפטים, הם הגיעו להסכמות אופטימליות באשר לשינוי חוק הגיוס.

ע"פ הדיווח, התיקון המתוכנן לחוק יכלול "תקופת ההסתגלות" שתוארך עד לשנת 2020, קרי: עוד ארבעה שנתונים של תלמידי ישיבות שייהנו מפטור מיידי, פטור שהיה אמור לפוג ב-2017. בנוסף, במידה והחרדים לא יעמדו ביעדי הגיוס הרי שהסנקציות הפליליות לא יחולו אוטומטית כפי שנקבע בחוק הקודם, אלא אך ורק בהחלטת שר הביטחון. המשמעות: במידה והחרדים יהיו חברים בקואליציה – מה שקורה ע"פ רוב – השר ימנע את הפעלת הסנקציות.

כזכור, במפלגות החרדיות דרשו להכניס את התיקונים עוד לפני ההצבעה על התקציב. בעקבות האיום כונסו פגישות חדשות בנושא במטרה להגיע להסכמות, שימנעו את דחיית אישור התקציב.
ב'יש עתיד', מנגד, לא שוקטים על השמרים. לפני מספר ימים פרסמנו כי המפלגה קיימה ישיבת חירום בהשתתפות ח"כ יעקב פרי וח"כ עפר שלח (יש עתיד), שחר אילן – סמנכ"ל עמותת חדו"ש, ונציגי הפורום לשוויון בנטל. בישיבה הוחלט על חידוש המאבק למען השוויון בנטל.

"אנחנו יוצאים היום למאבק משותף על דמותה של החברה הישראלית. מה שמונח כאן על כף המאזניים הוא ביטול מודל צבא העם וגיוס לכולם, כפי שאנחנו מכירים אותו. זה מאבק על התפרים הבסיסיים ביותר של החברה הישראלית.

'זה מצב חירום לאומי ואנחנו לא מוכנים לשבת בשקט כאשר מערערים את עקרונות היסוד של מדינת ישראל. אנחנו נאבק בזה בממשלה, נאבק בזה בכנסת, נאבק בזה ברחובות ונאבק בזה בתקשורת. נאבק בכל מקום ונייצג את אזרחי ישראל המשרתים שבזכותם קיימת מדינת ישראל", נאמר בהודעת הסיכום של הישיבה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ג'ודי שלום ניר מוזס כמפורסם, היא אישה רדודה רפת שכל וקולנית
    אין צורך להתייחס לכל הגיג שהיא פולטת.
    אני רק מרחם על סילבן – בחור טוב, חבל.

    יוסי |
    הגב