מצע "כולנו" של משה כחלון נחשף – זה מה שהוא מבטיח לכם

המפלגה פירסמה את המצע שלה, ומרכזת את עיקרו סביב הורדת יוקר המחיה ומחירי הדיור, וצמצום פערים בחברה ■ "המטרה המרכזית – לאפשר לאדם העובד לחיות בכבוד"

תחת הסיסמא "מחזירים את התקווה לעם", מפלגת "כולנו" בראשות משה כחלון פירסמה היום (ה') את המצע שלה לבחירות הקרובות לכנסת שיתקיימו ב-17 במארס. המפלגה של כחלון מרכזת את עיקר המצע שלה סביב הורדת יוקר המחיה ומחירי הדיור, וצמצום פערים בחברה.

לפי המצע, מטרתה המרכזית של "כולנו" היא "לאפשר לאדם העובד לחיות בכבוד. נפעל לפתרונות ישימים בנושאים חברתיים-כלכליים – בראש ובראשונה לצמצום הפערים החברתיים הקיימים, עידוד תחרות והוזלת יוקר המחיה הבלתי נסבל. אנחנו בעד המגזר העסקי, בעד יזמות, חדשנות וחופש כלכלי. אבל אנחנו נגד מונופולים, נגד קרטלים, נגד קבוצות ריכוז שחוסמים תחרות ומעלים מחירים".

לדברי כחלון, "שמנו לנגד עינינו את האזרח. את הרצון שכל ישראלי, ותיק או עולה חדש, יחוש שהוא חי במדינה שדואגת לפרט והוא נהנה משוויון הזדמנויות בכל תחומי החיים. לכן, "כולנו" תפעל להקטנת הפערים ואי השוויון בין קבוצות ויחידים בישראל; תפעל להגברת הנגישות של אוכלוסיות מוחלשות לתעסוקה ולשירותי בריאות, חינוך ותחבורה, ותשומת לב מיוחדת תינתן להשגת המטרה שלמשפחות צעירות תהיה קורת גג בהישג יד".

להלן נקודות עיקריות מהמצע שפרסם כחלון, שנמצא במלואו באתר המפלגה:

■ שקיפות שלטונית – לחייב את נבחרי הציבור להציג דוח שנתי פתוח לציבור על פעילותם הציבורית, להציג את יומני הפגישות של חברי הכנסת של "כולנו".
■ הורדת יוקר המחיה – הורדת מחירי הדיור באמצעות קיצור הזמן לבניית דירה מ-13 שנים ל-7 שנים, שחרור חסמים בירוקרטיים לבניית רבע מיליון דירות בטווח הקצר, הכפפת כל הרשויות תחת גורם אחד, ביזור הכוח המונופוליסטי לאורך שרשרת הייצור, פתרונות מבניים לצד צעדי חירום לטווח הקצר, חקיקת חוק שכירות הוגנת; הורדת מחירי המזון באמצעות תוכנית מקיפה מיד לאחר הבחירות; והוזלת שירותי הבנקאות והנגישות לאשראי, בדגש על עסקים קטנים ובינוניים.

■ עידוד התעסוקה והגברת הצמיחה – חוק דמי אבטלה לעצמאיים ותשלום לעסקים קטנים תוך 30 יום, סבסוד מעונות יום וצהרונים, מלחמה בהון השחור.

■ צמצום פערים חברתיים – חינוך דיפרנציאלי (להשקיע יותר במוסדות בהם חסרים משאבים), הרחבת סל הבריאות, צמצום זמני ההמתנה במערכת הבריאות, יישום דוח ועדת אלאלוף למלחמה בעוני (ראש הוועדה, אלי אלאלוף, רץ כידוע ברשימת "כולנו" לכנסת).

■ שיפור יעילות המגזר הציבורי.

■ העלאת שכר החיילים, בניית מעונות לסטודנטים, הלוואות בערבות מדינה לסטודנטים.

■ חיזוק היחסים עם ארה"ב והכפלת תקציב ההסברה של ישראל.

■ מקורות תקציביים: המפלגה טוענת כי תצליח לשחרר מקורות ב-45 מיליארד שקל באמצעות ייעול מערך השירות הציבורי, מלחמה בהון השחור ויישום רפורמות להגברת התחרות במשק.

"זו לא המדינה שרצינו"
ב"כולנו" מציינים, כי רוב אזרחי מדינת ישראל מאוכזבים מהמציאות הקיימת, "אנחנו מרגישים שזו לא המדינה והחברה שרצינו. אנו קמים בכל בוקר למציאות של קשיים כלכליים, פערים הולכים וגדלים, עוני נרחב, צמיחה שממנה נהנית רק שכבה מצומצמת, ומנהיגים החושבים לטווח הקצר ומשרתים קבוצות לחץ אינטרסנטיות.

"המציאות הכלכלית והחברתית בארץ מאתגרת לפחות 80% מהציבור בישראל. יוקר המחיה בדיור, במזון, בפיננסים, התחושה שהשירות הציבורי אינו פועל למען האזרח, אלא למען הנצחת קיומו, ביורוקרטיה ממשלתית מתסכלת, מחנק אשראי בנקאי לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, ומונופולים על משאבים ציבוריים של כולנו – כל אלה גרמו לכך שתחושת התקווה נפגמה. המדינה כבר לא פועלת למעננו יותר".

"כדי להשיג את המטרות שלנו עלינו לדאוג שהמנהיגות הציבורית בישראל תהא מושתתת על אמינות ציבורית. הפרחת חלומות ותוכניות שווא, הבטחת פתרונות קסם לבעיות קריטיות – אינן תורמות דבר. אלה גורמות לציבור להתאכזב, להפסיק להאמין, להפסיק לקוות שיכול להיות פה טוב יותר.

"מנהיגות ציבורית ראויה צריכה להתוות חזון, לומר את הדברים נכוחה, להיות נקייה משחיתות, להתמודד באומץ לב מול קבוצות אינטרסים חזקות, להציג ניסיון מוכח של ביצוע, והכי חשוב – עליה להיות מונעת מאכפתיות ודאגה לעם. אנחנו פוסלים על הסף את הגישה השולטת כיום שמעוניינת שהמצב יישאר כמו שהוא היום, כי כך נוח לגורמים אינטרסנטיים, לגופים המרוויחים מהמצב הקיים", לשון המצע.

"כשמעל למיליון וחצי מאזרחי ישראל חיים מתחת לקו העוני, כחצי מהם ילדים, כשבעלי משפחות מרוויחים משכורות שגובהן מעל הממוצע ועדיין מתקשות לסיים את החודש, כשאי-השוויון גדל והפערים מתרחבים – עלינו לפעול. להפסיק להקים ועדות ציבוריות ולאשר תוכניות פופוליסטיות. להפסיק לדבר ולהתרכז בעשייה, להפסיק להתעסק בראייה תועלתנית פוליטית. עלינו לעמול, יום ולילה, למען הציבור בישראל", כותבים ב"כולנו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ההתנהלות של משה כחלון מעוררת לא מעט תמיהות; המציאות המתבהרת כעת, לאחר אין סוף צעדים תמוהים של משה כחלון, מעידה כי משה כחלון לא בשל, לא ראוי ולא מתאים לתפקידים בכירים! התבטאויותיו של משה כחלון מלמדות כי הוא חסר כישורים מינימליים הנדרשים מאיש ציבור. משה כחלון מסרב לדווח לציבור מה הוא שכרו במרכז האקדמי במכללת נתניה. משה כחלון מסרב לדווח על טיב הקשרים שלו עם טייקון הגז והנדל״ן יצחק תשובה. משה כחלון לא מוכן להתיחס ספציפית לטיב הקשרים ולמחוייבות שלו לפטרונו הטייקון יצחק תשובה.
  משה כחלון מסרב לחשוף את המהלכים שהביאו למינוי רעייתו ליאורה כחלון לדירקטורית בקרן הפנסיה השערורייתית של הסתדרות העובדים הלאומית.
  משה כחלון מסרב לספר מה היו ההסכמות בינו לבין יונה יהב שהביאו למינוי רעייתו ליאורה כחלון לתפקיד מנכ״לית מרכז תרבות ״בית קריגר״ בחיפה. משה כחלון צריך לעדכן את הציבור לגבי נכונותו לשבת בממשלת נתניהו.
  משה כחלון צריך להצהיר מה עמדתו לגבי גיוס חרדים.
  בקיצור, משה כחלון מצטייר כמי שמגמגם כל הזמן, מחייך יותר מידי בלי שיש לכך סיבה. כל פעם שהוא – מושה כחלון משרבב ״דבר חוכמה״ הוא מפסיד עוד ועוד תומכים, וכעת הוא כבר מגרד את אחוז החסימה כלפי מטה, מטה, מטה.
  כחלון מתברר, הוא המצאה טראגית קומית של הטייקון יצחק תשובה. כחלון מופייע כל הזמן בצורה פופוליסטית ומבולבלת; ההתפתלויות האחרונות שלו ממש מעוררות רחמים. ללא ספק כחלון לא בשל, הוא עילג, מבולבל, חסר מעוף וחסר משנה סדורה. ואין ספק שבעיקר הוא חייב לרצות את אדונו מיטיבו יצחק תשובה.

  ירדן זוהר |
  הגב