מצפון תבוא הישועה

נשיא ארגון 'פרי חיים' הרב משה שלזינגר שליט"א במפגש עם בכירי הרופאים בבתי החולים בחיפה

 

נשיא ארגון 'פרי חיים' הרב משה שלזינגר שליט"א, קיים לאחרונה סיור מקיף בבתי החולים 'אלישע' ו'בני ציון' בחיפה, על מנת לעמוד מקרוב אחרי התאמת הפרוצדורות הרפואיות המתקיימות בתי החולים למטופלים מהמגזר החרדי. במהלך הסיור נועד הרב עם הרופאים המובילים הד"ר אילן קלדרון מנהל היחידה בבי"ח בני ציון בחיפה, והד"ר שחר קול מנהל היחידה בבית החולים 'אלישע' בחיפה, והד"ר ערן שגב והד"ר מקס כהן, המסייעים רבות לזוגות חשוכי הבנים, ופועלים ברגישות ובתבונה מול המגזר החרדי.

הרופאים סקרו בפני הרב את התפתחות המחקרים הרפואיים, והפרוצדורות הרפואיות המתקדמות שמיושמות בבתי החולים. הרופאים ביקשו לשמוע מהרב שלזינגר הכוונה לגבי האופן שבו יש לפעול בהתאמה מקסימלית של שירותי הרפואה למטופלים שומרי תורה ומצוות. נשיא ארגון 'פרי חיים' הציג בפני הרופאים את הדרישות ההלכתיות והתנאים הנדרשים, לאור הניסיון של 30 שנה בפעילות לעזרה לזוגות חשוכי הבנים בהכוונתם של גדולי הדור. הרב הודה להם על הקשר החם שיש להם עם המגזר החרדי בעיר חיפה בפרט ובאזור הצפון בכל. בארגון 'פרי חיים' הודו לגב' הדס מרדו הפועלת ללא לאות לסייע לזוגות הזקוקים למענה רפואי מהרופאים המומחים באזור חיפה, שפעלה להוציא לפועל את הביקור החשוב המהווה נדבך חשוב באפשרות של הרופאים להתאים את הפרוצדורות הרפואיות לדרישות ההלכה והתאמה של השפה והתכנים למגזר החרדי.

"יותר ויותר רופאים ומרכזים רפואיים מבינים כיום את המשמעות הקריטית של שיתוף פעולה עם הצרכים הייחודיים של המגזר החרדי. אין לי ספק שיש לכך תרומה להצלחה של פרוצדורות רפואיות שנעשות על פי כללי ההלכה ובעצה אחרת עם רבנים ומורי הוראה" אמר הרב שליזנגר לרופאים ולצוות הרפואי שנפגש אתו.  בשם משפחת 'פרי חיים' איחל הרב הצלחה לצוות הרפואי שישכילו להיות שלוחים נאמנים להביא בשורה ומזור לזוגות חשוכי הבנים, ויזכו לבשר להם בשורות טובות שיאירו את ביתם.

לאחר מכן נועד נשיא ארגון 'פרי חיים' הרב משה שלזינגר, עם רבה של הקהילה הספרדית בחיפה הרב יעקב אברג'ל ודן עמו שעה ארוכה במשא ומתן הלכתי בשאלות שעלו על שולחנו של הרב שלזינגר. במקביל נועד הרב שלזינגר עם יו"ר סיעת אגודת ישראל בחיפה הרב אריה בלינטל, ודן עמו באפשרות להרחיב את שיתוף הפעולה עם נציגי הציבור בחיפה, לתועלת הזוגות תושבי האזור הזקוקים לעצה ותושייה.

את הסיור בעיר חיפה חתם נשיא 'פרי חיים' הרב שלזינגר בשיעור הלכתי לעשרות נשים במסגרת יום עיון מיוחד שקיים ארגון 'סדרי טהרה' הפועל בעיר חיפה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.