מצפון תפתח הרעה: מטוסי קרב של ישראל תקפו בסוריה – ויתר אירועי השבת

האירוע המרכזי של השבת היה בשמי לבנון: ישראל תקפה בסוריה במהלך השבת על פי דיווחים מסוריה מטוסי F-16 תקפו במספר מוקדים בין דמשק לביירות, אחת התקיפות פגעה באתר שנמצא ליד הדיביזיה המשוריינת הרביעית של צבא סוריה, המוצבת בעיר אל-סבורה מערבית לדמשק .

המטוסים עצמם חגו היו מעל שטח לבנון כאשר היו בעיצומה של תקיפה.

המורדים מספרים שהתקיפה כוונה נגד שיירה של טילים נגד מטוסים שהייתה בדרכה לחיזבאללה,

גורם ישראלי אמר לסוכנות הידיעות AP כי המשלוח הסורי הכיל טילי קרקע-קרקע לטווח ארוך אמנם לא מדובר בנשק כימי, אך בכזה שעלול לשנות את "כללי המשחק" אמר הגורם .
גורם ישראלי אמר לעיתון "ניו יורק טיימס" ציין כי "הנשק הכימי אולי מושך תשומת לב רבה, אבל נשק קונבנציונלי מתקדם מדאיג אותנו הרבה יותר".

קאסם סעד א-דין, מפקד בצבא סוריה החופשי אמר כי . "המידע שהגיע לידינו עולה שאכן הייתה תקיפה ישראלית נגד שיירה שהובילה טילים לחיזבאללה. עדיין לא אישרנו את המיקום המדויק של הפעולה, אין לנו שום מידע ודאי אולם אנחנו מעריכים שמדובר בטילים ארוכי-טווח מסוג כלשהו, בעלי יכולת לשאת חומרים כימיים", הוא אמר.

במהלך השבת מאות דונמים של חקלאיים נשרפו היום (שבת) בשריפה שפרצה סמוך למושב חמרה שבבקעת הירדן. . צוותי כיבוי מישראל הוזעקו למקום, ולוחמי האש החלו בפעולות הכיבוי .

פלסטינים הציתו בצהרי שבת את "כרם ג'קסון" שבעלייה לישוב הר ברכה בשומרון.

על פי דיווח של סוכנות "תצפית", תושבי גבעת רונן והר ברכה נזעקו למקום בכדי להשתלט על השריפה. בעקבות ההצתה פתחו מספר יהודים בצעדה לעבר קבר יוסף.

בקיבוץ יטבתה שבערבה אירע אסון :שני צעירים טבעו למוות בבריכת הקיבוץ : השניים מהרט אטלאי, בן 25 מקריית גת, וקבדה סנדקו, בן 23 מאשקלון, טבעו למוות בעת ששחו , חברת קיבוץ שהגיעה לבריכה מצאה את גופת אחד מהם צפה על פני המים והזעיקה למקום את כוחות ההצלה שקבעו את מותם של השניים, ההערכה היא כי השניים לא ידעו לשחות .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.