מצפון תפתח הרעה: תושב עכו: " שמענו פיצוצים וברחנו למקלטים" וידאו ותמונות

 תושבי הגליל המערבי הופתעו אחר הצהריים לשמע האזעקות שנשמעו ברחבי  נהריה עכו והסביבה בעקבות מטח רקטות שנורה לאזור מדרום לבנון.

תושב עכו סיפר לערוץ 2 על שראו עינו: "ראינו שני טילים באוויר, שהתפוצצו ממש מעלינו".

גיא, היה בדרכו חזרה הביתה מנהריה כשהחליט לעצור בצד הכביש ולדבר עם חברו. "פתאום, משומקום, ראינו את הטילים עפים", הוא סיפר. "לא ידענו מה קורה. אחרי הפיצוץ האזעקות התחילו לעבוד. אף אחד מסביב לא הבין מה קורה, היה לחץ. בצד הכביש נעצרו מכוניות והיו הורים וילדים שנלחצו".

 באירוע  נורו ארבע רקטות נורו מדרום לבנון לאזור הגליל המערבי.  סוללת כיפת ברזל ירטה אחת מהן ושלוש רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים, ללא נפגעים.

צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי למספר נפגעי חרדה. התושבים באזור קיבלו הנחיה להישאר בסמוך למרחבים מוגנים.

טל ישועה, בעלי מלון גשר הזיו, סיפר כי שמע שני פיצוצים. "הראשון היה חזק מאוד, השני פחות", הוא תיאר. "אחר כך שמענו סירנות והאירוע נגמר".

ארז מועלם, תושב נהריה, אמר: "שמענו נפילה, ורק כשתי דקות לאחר מכן שמענו אזעקה עולה ויורדת. יש לי ילדים קטנים בבית שקצת נבהלו, הרבה זמן כבר לא שמענו פה אזעקה".

שלומית, תושבת קיבוץ כברי, סיפרה על היערכות התושבים . "אחר הצהריים חזרנו מהעבודה ופתאום שמענו שתי נפילות. אחר כך נשמעה אזעקה", היא מספרת. "אנחנו פחות או יותר מתורגלים כבר. הילדים הקטנים קצת פחות אך הגדולים כבר מכירים". שלומית מדגישה כי למרות הזמן הרב שחלף מאז הירי האחרון לעבר האזור, הממ"ד ערוך להגן על התושבים. "אנחנו חיים כאן במודעות לכך שבמוקדם או במאוחר משהו כזה יקרה".

צפו בוידאו באדיבות רשת:

. .

צילום: פלאש 90

.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.