מצרים: עשרות נהרגו בעימותים בין הצבא לתומכיו של מורסי – וידאו

מצרים: במהלך היממה האחרונה נפצעו מאות ועשרות נהרגו בעימותים – שעדיין נמשכים – בין מתנגדי המשטר הצבאי החדש ובין אנשי האחים המוסלמים. שר הבריאות המצרי מסר הערב כי 65 איש נהרגו במהומות, אולם רופאים בבתי חולים ארעיים שהוקמו בנאצר סיטי שבקהיר מדווחים על מספר כפול – לפחות 120 הרוגים – ועל יותר מאלף פצועים. התובע הכללי במצרים הורה על חקירה בנוגע למספר ההרוגים הגדול במהומות סוף השבוע.

צפו בוידאו:

המהומות פרצו ביום שישי, שעות לאחר ששר הפנים במשטר הצבאי, מוחמד איברהים, הזהיר את מפגיני האחים המוסלמים במסגד רבעא אל-אדוויה כי הם יפוזרו בהתאם לחוק. בהתנגשויות שהחלו לאחר מכן ברחובות קהיר, בין כוחות הביטחון ותומכי המשטר הצבאי ובין תומכי מורסי, נפגעו רבים בירי אש חיה משני הצדדים, וכן מרימוני גז ומהשלכת אבנים.

התמונות מהרחובות הסובבים את מסגד רבעא אל-אדוויה קשות: אש, דם ושברי זכוכית המפוזרים על הכבישים, ומבתי חולים ארעיים נראו תמונות של גופות מכוסות בבדים ושל פצועים מדממים.

מוסאב אלשאמי, צעיר מצרי, סיפר בחשבון הטוויטר שלו: "יצאתי לרבעא בשתיים בלילה, אחרי ששמעתי שעשויים לפזר את ההפגנה. כשהגעתי לשם, הירי כבר החל. לא היה ברור לי מי התחיל את המתקפה, אבל ההתנגשויות החלו ברחוב טאיאראן, במרחק מאה מטר ממקום ההפגנה.

"קולות הירי נשמעו ללא הפסקה. בחשכה, פירוש הדבר היה שלהישאר שם זו התאבדות. הלכתי לכיוון בית החולים הארעי. רוב הפצועים שראיתי שם נורו ברגל או החזה בכדורים חיים. שעות אחר כך, בחדר המתים, ספרתי 24 גופות. ראיתי לפחות שלושה אנשים שנורו בראש: היו שטענו שצלפים מוקמו בגשר אוקטובר.

"אחרי הזריחה הלכתי לכיוון מוקדי ההתנגשויות. ליד כוחות המשטרה עמדו אזרחים חמושים, עירוב של תושבי המקום וחברי כנופיות. הייתי בצד של תומכי מורסי במשך כחמש שעות, ולא ראיתי אפילו נשק אחד בידיהם.

"תומכי מורסי בעיקר התגוננו, השליכו אבנים, וזרקו בחזרה רימוני גז, עד שהם נורו ונגררו לאחור, וחוזר חלילה. לא ראיתי מעורבות של הצבא, מלבד בזמן שחיילים באזור מנאסה ירו באוויר והסיגו את שני הצדדים לזמן מה. זו הייתה ללא ספק מתקפה מזעזעת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.