מקומם : רוצחו של ינאי ויסמן הי"ד לא קיבל מאסר עולם

בית המשפט הצבאי ביהודה, הטיל היום (א') 35 שנות מאסר על מחבל קטין אשר רצח את ינאי ויסמן הי"ד לפני כשנתיים בפיגוע בסניף רמי לוי בשער בנימין ואשר פצע יהודי נוסף במקום. בית המשפט נמנע מלהטיל על הרוצח מאסר עולם וזאת בשל כך שהרוצח קטין

 

בית המשפט הצבאי ביהודה, הטיל היום (א') 35 שנות מאסר על מחבל קטין אשר רצח את ינאי ויסמן הי"ד לפני כשנתיים בפיגוע בסניף רמי לוי בשער בנימין ואשר פצע יהודי נוסף במקום. בית המשפט נמנע מלהטיל על הרוצח מאסר עולם וזאת בשל כך שהרוצח קטין.

משפחתו של ויסמן קיבלה את פסק הדין בזעם רב ודרשה מהשופטים להטיל על המחבל מאסר עולם וזאת לצורכי הרתעה ומניעת פיגועים. נציין כי על רוצחה של דפנה מאיר הי"ד נגזר מאסר עולם וזאת חרף היותו קטין.
בנוסף, גזר בימ"ש על המחבל פיצוי למשפחתו של ויסמן על סך 1,000,000 ש"ח וכן סכום נוסף של 250,000 ליהודי הנוסף שנפגע בפיגוע.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את המשפחה מסר "היום נגזר דינו של קטין, אחד מרוצחיו של ינאי ויסמן הי"ד. הרוצח קיבל 35 שנות מאסר, הוא לא קיבל מאסר עולם, דבר שמבחינתנו חמור ביותר. הקטין הורשע ברצח, כחלק ממסע טרור, על דוכן העדים הוא אמר שהוא לוחם של ארגון החמאס, לא יתכן שמחבל כזה לא יקבל מאסר עולם, גם שהוא קטין.

אי נתינת מאסר עולם למחבל כזה, זה עידוד לטרור, המשפחה ביקשה מהפרקליטות הצבאית לערר על פסק הדין בדרישה כי יוטל עליו מאסר עולם כפי הראוי לו."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.