מקורבו של הרב ברלנד: "רודפים אותו – נילחם נגד הסגרתו לישראל"

מאבק נגד הסגרתו של הרב אליעזר ברלנד לישראל • מקורביו בשיחה ל'קוקר' ממקום מושבו בהולנד: "המצב הבריאותי של הרב ואשפוזו התכוף בבית החולים יגרום שהרב לא יוסגר ובית המשפט יתחשב במצבו" • פרקליטו שרון נהרי: "הרב התעקש לחזור לישראל אבל קיבל את הייעוץ שלנו להישאר"

בסביבתו של הגאון רבי אליעזר ברלנד מנהיג קהילת 'שובו בנים' לא מתרגשים מהכרעת בית המשפט העליון בהולנד בתחילת השבוע שהכריע כי הרב יוסגר לישראל, "נילחם בכל דרך – בטוחים כי לא יוסגר". אומרים בסיבתו של הרב.

בתחילת השבוע הכריע בית המשפט העליון בהולנד כי מנהיג קהילת 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד יוסגר לישראל בכך דחה בית המשפט העליון את ערעורו של הרב ברלנד שהגיש בעבר נגד החלטת בית משפט מקומי בהולנד. בהצהרה שפרסם בית המשפט העליון לכלי התקשורת נאמר כי "ניתן להסגיר לישראל את הרב אליעזר ברלנד, המתגורר כיום בהולנד".

בשיחה עם 'קוקר' אומר מקורבו של הגר"א ברלנד הייש ממקום מושבו בהולנד: "צפינו מראש שזו תהיה התוצאה, הרב לא ציפה לשום דבר שונה, אך בהולנד יידעו להוציא את הצדק לאור". אומר המקורב.

הרב אליעזר ברלנד
הרב אליעזר ברלנד

המקורב הוסיף: "המצב הבריאותי של הרב ואשפוזו התכוף בבית החולים יגרום שהרב לא יוסגר ובית המשפט יתחשב במצבו הבריאותי, בגיל של הרב עם כל הרדיפות שאנחנו עוברים זה משפיע ומחליש את הרב מאוד ובטוח ישפיע גם על ההחלטה הסופית בעניינו, מה שנשאר זה רק להתפלל". הוסיף המקורב.

לסיום הוא אומר: "הרב סומך על הפרקליטים בכל התנהלותם. נכון לעכשיו הכל ממשיך כרגיל כאן בהולנד, אני אומר לציבור שימשיך להתפלל, זה ההשתדלות שמוטלת עליו, ואני מבטיח כי אין מה לדאוג הרב לא יוסגר לישראל".

בראיון ל'ערוץ 7' אמר פרקליטו של הרב עו"ד שרון נהרי: "אנחנו בהחלט שוקלים להגיש עתירה לבית הדין בהאג לרבות צו מניעה אזרחי ויש לנו טיעונים טובים שאני לא יכול לפרט, נגבש בימים הקרובים את המהלכים הבאים שלנו".

נהרי הוסיף: "הטיעונים שלנו טובים מאוד לא כמו בתיקים אחרים. גם לבית הדין בהאג יש תוקף לעכב ביצוע. אין לי קשר לחסידים, אבל אנחנו בקשר עם כל היועצים המשפטיים וכמובן עם הרב".

"אנחנו בתור עורכי הדין שלו מעוניינים להילחם בהסגרה. אבל הרב עצמו רצה לחזור למדינת ישראל, הוא אינו חושש, אבל הוא קיבל את הייעוץ של עורכי דינו והחליט להישאר, הוא ממש התעקש לחזור לישראל אך שמע לעצת עורכי דינו". אמר נהרי.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. פחדן עלוב מת מפחד שתתגלה האמת בארץ וכמו שאמרו לו עורכי דינו הממומנים מכספי עניים ומסכנים שהוא סוחט אותם ב״פדיונות״ לפי התלונות שיש עליך אתה תשב במאסר בטוח

    ארנסטיגלניק |
    הגב
  2. בכיין ופחדן מת מפחד שתתגלה האמת עליו בארץ ועושה הצגות של חולה בכל דיון. הוא הרודף הראשי שרדף את כל מתנגדיו עד כדי רציחה ממש

    ארנסטיגלניק |
    הגב