מקורבי החרדית שעשתה מעשים חמורים בתלמידות שכרו יח"צן

מקורבי מלכה לייפר, מנהלת בית ספר החרדי באוסטרליה שנמלטה לארץ ומבוקשת לצורך הסגרה, שכרו את יועץ התקשורת רונן צור כדי שיכין קמפיין למניעת הסגרתה. הקמפיין היה אמור להיות נגד איילת שקד תחת הכותרת: "השקד הרקוב"

עיתון 'ידיעות אחרונות' חושף הבוקר כי רונן צור, יועץ  התקשורת הידוע, פועל לאחרונה בשירותם של מקורבי מלכה לייפר, האישה החרדית שנמלטה מאוסטרליה, לאחר שהתגבש נגדה חשד כי הטרידה תלמידות ועשתה בהן מעשים חמורים.

לייפר נמלטה לישראל באוגוסט 2014 ומצאה מקלט בקהילה החרדית בעמנואל. אחרי שהתיישבה בארץ, הפרקליטות ביקשה מבית־המשפט כי יכריז עליה כעל ברת־הסגרה. ביוני 2016 הופסק הליך ההסגרה לאחר שבחוות דעת פסיכיאטרית נקבע שהיא לא כשירה לעמוד לדין. בהמשך התכנסה הוועדה הפסיכיאטרית שלוש פעמים וקבעה כי היא עדיין לא כשירה, עד שמוקדם יותר השנה הוגשה לבית־המשפט חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה, שלייפר כשירה לעמוד לדין. מאז היא נמצאת במעצר בית.

אלא שכעת, לפי 'ידיעות', מתברר שמתחת לפני השטח, במקביל להליך המשפטי, התארגנו גורמים שונים, ובהם בעלי ממון, לפעול לסכל את הליך ההסגרה שמנוהל על ידי משרד המשפטים הפועל מול משרד המשפטים האוסטרלי. אותם גורמים שכרו את שירותיו של עו"ד בועז בן צור, כדי שיטפל בכל מה שקשור להליך המשפטי. במקביל הם שכרו את שירותיו של איש יחסי הציבור רונן צור, שאמור היה לקדם את הקמפיין שמנהלת משפחת לייפר נגד מה שהם מכנים "הסגרת הסבתא בת ה־51 לרשויות האוסטרליות".

לאחרונה אף הוצגו דרכי הפעולה המתוכננות. התוכנית כללה הצעה לגייס פסיכיאטר, שיסכם את כשלי הטיפול בלייפר ויסביר שהיא לא כשירה להסגרה. כמו כן, הוצע לגייס עורכי דין שיבקשו להגיש תלונה נגד הרופאים הפסיכיאטרים שטיפלו בלייפר בשל רשלנות רפואית.

חלק אחר בתוכנית כוון נגד שרת המשפטים שקד. במצגת שבה פורטה התוכנית, שנקראה "השקד הרקוב", נכתב בין היתר: "מאז כניסתה לתפקיד, לשרת המשפטים יש אג'נדה ברורה – לכל חשוד בביצוע עבירה עומדת חזקת החפות…. בתנאי שאתה מקורב אליה". כן פורטו במצגת "הוראות פעילות" כנגד שקד: "נחשוף את התנהלותה הבזויה של השרה שקד בתיק לייפר, את הקשר התמוה בין השרה לבין אנשי הון ושלטון באוסטרליה ואת המחדלים המטלטלים של מערכת המשפט".

בנוסף לסרטונים המציגים את "מחדלי מערכת המשפט" ואת סיפורה האישי של "הסבתא מלכה לייפר", התכוונו יוצרי הקמפיין להציג, תחת הכותרת "גודעים את ענף השקד", כי השרה מקורבת לשופטים שדנים בתיק לייפר. אחת הפעולות המתוכננות הייתה להגיש עתירה לבג"צ באמצעות עורך־דין פלילי בכיר ולטעון ששקד מתערבת בצורה בוטה בהליך המשפטי. בשקף אחר במצגת נטען כי השופטים שדנו בעניינה של לייפר ראו ציוץ של שקד בנושא – ולכן הושפעו מעמדתה.

הקמפיין, מתוך ידיעות

בינתיים הקמפיין לא יצא לפועל, ולא ברור אם הוחלט לדחות אותו למועד מאוחר יותר או לבטלו.

מחברת הבת של יועץ התקשורת רונן צור, רוזנבאום תקשורת, נמסר בתגובה ל'ידיעות': "במסגרת עבודתנו עולים רעיונות שונים ומגוונים לטיפול בלקוח, כשבאופן טבעי לא כולם צולחים את שלב סיעור המוחות. מעבר לכך אין אנו נוהגים לדבר על לקוחותינו וכך נפעל גם במקרה זה".

מלשכת השרה שקד נמסר: "שרת המשפטים לא תירתע מכל קמפיין מגמתי ושקרי נגדה. השרה שקד תפעיל את סמכותה במידת הצורך ואין בכוונתה להיכנע לאיומים. ככל שבית־המשפט יחליט שמלכה לייפר ברת הסגרה לאוסטרליה, שקד לא תהסס לפעול להסגרתה כדי למצות עמה את מלוא חומרת הדין".

ממשפחת לייפר נמסר בתגובה: "ככל שאנו מתעמקים בפרשה כך ישנם יותר ויותר סימני שאלה סביב גורמים אלו ואחרים שצריכים להטריד את כלל הציבור בישראל. כמשפחתה של מלכה אנו מחויבים לשאול את השאלות הקשות ומבקשים להבין איך יכול להיות שסבתא יושבת כבר תשעה חודשים במעצר, כשבריאותה מידרדרת מיום ליום, וזאת מבלי שנחקרה אפילו פעם אחת. זה סיפור בלתי נתפס שלא קורה לא בטורקיה ולא באיראן אלא בישראל בשנת 2018".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.