מקורבי ישי שוברים שתיקה: "דרעי הפך את ש"ס לצפון קוריאה"

בראיון ראשון שהעניקו מקורביו של יו"ר מפלגת 'יחד' אלי ישי לאחר הבחירות לאתר 'מאקו' מדברים על הכל – ההחלטה לפרוש מש"ס, להקים מפלגה, על התבוסה בבחירות והתסבוכות עם חובות העתק. דוברו של ישי: אמרתי לו שלא יהסס ללכת על הראש של דרעי, שלא יפחד להיות אגרסיבי. אם הוא היה עושה את זה, היינו בכנסת

בראיון ראשון שהעניקו מקורביו של יו"ר מפלגת 'יחד' אלי ישי לאחר הבחירות לאתר 'מאקו' מדברים על הכל – ההחלטה לפרוש מש"ס, להקים מפלגה, על התבוסה בבחירות והתסבוכות עם חובות העתק.

"אם המר"ן היה בחיים לא הייתי פורש מש"ס, לא הייתי ממרה את פיו, אבל אחרי שהבנתי שאריה הפך את ש"ס לשלוחה את צפון קוריאה, שאסור לאנשים במפלגה לדבר, שמדובר בדיקטטור, החלטתי שאני לא נשאר לעבוד עם אדם כזה", הסביר ישי למקורביו.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

אשתו ציפי וילדיו ביקשו ממנו לפרוש מהחיים הפוליטיים ולעשות לביתו. "היא התנגדה מאוד לכך שהוא יקים מפלגה מתחרה, לא רצתה כאבי ראש ופחדה להיכנס להרפתקה כספית. אלי החליט שהוא לא רוצה להיות סמרטוט של אריה", מספר מקורבו, השדרן עמי מיימון, "אני ועוד כמה חברים קרובים מתוך ש"ס גם לא רצינו שיפרוש, אמרנו לו שינהל את המאבק נגד אריה מבפנים, אבל הוא לא רצה לשמוע על זה. היו לו יועצים אחרים. ברגע שהוא החליט התאחדנו סביבו".

האישה ציפי, שעבדה שלושה חודשים במטה, הייתה המומה מההפסד. "היא לקחה קשה מאוד את העובדה שאלי לא נכנס לכנסת", אומר אחד ממקורבי הזוג, "עבורה זו היתה סטירת לחי ולקח כמה ימים להתאושש, אבל כשמאמינים זה יותר קל". ישי, כמו פוליטיקאי אמיתי, מסרב לקבל את הכישלון הזה. למקורביו אמר לאחרונה: "זה באמת לא הפסד, אולי רק החמצה גדולה. יש צער, יש כאב, יש אכזבה, אבל כולנו נחושים להמשיך. הממשלה החדשה שקמה היא צרה צרורה, לא תשרוד יותר משנה וחצי בהרכב הזה, ואנחנו ערוכים לכל תרחיש. עוד שנה-שנתיים נתמודד שוב. אנחנו נחזור לכנסת בגדול. מפלגת יחד חיה נושמת ובועטת".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

למקורביו סיפר ישי: "אף אחד לא נטש אותי, נהפוך הוא, גיליתי חברים חדשים שנוספו על אלה שהיו לי", הוא אומר להם, "אזרחים רבים פונים אליי לעזרה ואני משתדל לסייע לכולם. יש לי קשרים במשרדי ממשלה. לגבי ביבי? לא מוכן להתייחס לזה".

כיום ישי נמצא בקשר טוב עם כמה מילדיו של הרב עובדיה יוסף. "חלקם תומכים בי, אנחנו בקשר מצוין, פשוט לא הייתה להם ברירה בבחירות אלא לתמוך בדרעי", ציין בפני חבר קרוב. על התקרבות מחודשת לדרעי עצמו אין טעם לדבר, וסיכוי לסולחה ופיוס שיסללו את דרכו חזרה לש"ס הוא אפסי. "אין מצב, אפילו לא במיליגרם אחד, אנחנו פשוט לא משדרים על אותו גל", אמר השבוע למקורבים. מה לי ולו בכלל? הרבה אנשים שהצביעו לש"ס הבטיחו להצביע לי בבחירות הבאות, חלקם מצטערים על ההצבעה. אני לא כועס על אף אחד. אני ממשיך הלאה בראש מורם למרות שהם התנהגו אליי כמו בארגון פשע. אני רק מצטער שלא תקפתי את דרעי ולא חשפתי את פרצופו האמיתי בציבור. הייתי יותר מדי עדין".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

מני חדד, דוברו ועוזרו הקרוב ביותר של ישי טוען כי לו היה ישי מוריד את הכפפות, תוקף אישית את דרעי ומקשיח את נאומיו, הם היו היום במקום אחר. "אמרתי לו שלא יהסס ללכת על הראש של דרעי, שלא יפחד לציין את עברו כעבריין שישב בכלא, שלא יפחד להיות אגרסיבי. אם הוא היה עושה את זה, 'יחד' היום הייתה כנראה בכנסת. אחרי הבחירות עשינו הפקת לקחים. בכל מקרה, לאלי אין כמעט נכסים והוא לא מיליונר כמו חברי כנסת ושרים אחרים שצברו מיליונים בקומבינות ובקרבה לכל מיני טייקונים. ייעצתי לו שלא למהר למכור את הבית בהר נוף, אבל הוא אדם מוסרי שהתחייב להחזיר חובות ועל זה הוא עובד 24 שעות ביממה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חבל חבל שלא הייתי אני בעימות נגד האידיוט ההוא
  הייתי מקצח הזבלון דרעי הייתי עושה ממנו קציצות
  הייתי בא עם ספר קללת דרעי ביד ואודרוב אתה? איך אתה מעיז? אחרי שגרמת ל1800 יהודים למות מיתות משונות בהסכם אוסלו איך לבך גס לצאת לציבור עוד פעם זה מספיק KNOCK OUT
  טעות טעות טעות שמצביעי שס יאכלו אותה אני מצפוני נקי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב