אחרי הזיכוי: ה'מופת' של הגרי"ש נחשף

דקות לאחר ההכרעה הדרמטית בעניינו חושפים מקורבי נשיא 'יד שרה' את המופת של מרן פוסק הדור זצ"ל. לסיפור המלא {אנחת רווחה}

שמחה בעולם החרדי: עונשו של ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, על חלקו בפרשת "הולילנד" הומר מ-6 שנות מאסר לחצי שנת עבודות שירות. בסביבתו מייחסים את הזיכוי להבטחת וברכת מרן הגרי"ש אלישיב.

מקורבי לופוליאנסקי מספרים כי מרן הגרי"ש הבטיח ללופוליאנסקי שהוא לא ישב בכלא. ע"פ עדותם, הגרי"ש אף המליץ לו שלא לגשת להסדר טיעון כדי להימנע מחילול השם. "ראייתו של הגרי"ש למרחוק היא ממש בגדר מופת", דברי המקורבים.

לופוליאנסקי מייבא כבר כמעט 40 שנה חן וחסד ורחמים ומפיץ אותם לכל עבר. הוא גם עוסק ביצוא של הדבר הזה. ארגון "יד שרה" שבראשו הוא עומד, משמש כיועץ הראשי של האו"ם ללמד את מדינות העולם שיטות טיפול רפואי ביתי, שאותן המציא ופיתח. מומחים בכל העולם אומרים על לופוליאנסקי שהמציא את רפואת העתיד.

אם לא היו מתקנים השופטים את ההרשעה בערעור – היה מוכתם שמו בעולם כולו כמקבל שוחד. הרי הוא עומד בראש ארגון שלו 106 סניפים, כ-6,000 מתנדבים, עשרות מקבלי שכר עסוקים יומם וליל, והוא עצמו מעולם לא קיבל שכר.

בתוך כך ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, הגיב לפני זמן קצר על ההחלטה המקלה בעניינו בדיון בפרשת הולילנד,"מודה לעם ישראל שנתן לי אהבה גדולה, מודה למשפחתי הטובה, מודה שאמשיך לעשות שירות למען העם. מתפלא על דברים מסוימים מצר על חברים שצריכים ללכת למאסר, ומקווה בעזרת השם להמשיך את השירות לעם כפי שעשיתי במשך 40 שנה ולעזור לכל מי שנזקק"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.