מקור בכיר במטה הכללי של רוסיה: שתי אוניות קרב עושות דרכן מרוסיה, אל חופי סוריה,הצהרה ברורה מצד רוסיה למהלך של תקיפה בסוריה

ח"כ לשעבר גרוסמן אמר לקול ישראל בתוכנית הבוקר, היום(חמישי): "לפני כשעה, נמסר כי רוסיה שלחה שני אניות קרב, אל מול חופי סוריה. המרחק קצר תוך יומיים יגיעו אניות הקרב אל מול חופי סוריה. חוף הים התיכון נחשב אסטרטגי מאוד, מבחינת רוסיה. הידיעה מסוכנות אינטלפקס סוכנות ידיעות נחשבת ואמינה ברוסיה. זוהי הצהרה מאוד ברורה מצד רוסיה.

יש תסבוכת בין רוסיה לארה"ב, מכמה היבטים. יש לקחת בחשבון שגם סין, תלך בעקבותיה, ותהיה גם היא נגד תקיפה בסוריה. והדבר מסבך את העניין.

שני מטוסים אתמול, הוציאו את כל אזרחי רוסיה והצוות הרוסי משטח סוריה. וזה מראה על הרצינות שבה הם לוקחים את הדברים ולהתנגדות שלהם מתקיפה והתערבות בסוריה. רוסיה ממשיכה לשגר אזהרות כנגד התקיפה בסוריה וטוענת שהדבר לא יביא להפסקה במלחמה הפנימית של הסורים".

לגרוסמן הוסיף ואמר: כי להתקפה מול סוריה תהיה השלכה חזקה על העולם. התרחישים האפשריים מונחים על שולחן הממשלה, כל תרחיש אפשרי יהיה  גרוע. ובישראל  אין הערכות פנימית מתאימה.

גם צרפת שילחה אונית מלחמה אל חופי סוריה.

מר זאב ביאלסקי אמר באותה תכנית: "החוסר בערכות מגן, הוא מחדל ממשלתי שהתרענו עליו בפני כל גורם אפשרי. כיצד מפסיקים את התקציב לדבר כל כך חשוב ומאפשרים תקציב רק ל60% מכלל האוכלוסייה לקבלת ערכות מגן. אם מחליטים לחלק, יש לחלק 100%. זה לא מוצר מדף שאפשר להביא כשצריך. רוה"מ אישר בזמנו עוד כמות קטנה. אין לכולם מסכות. ואם זה כך, הרי שזה בעייתי. על המדינה יש להתנצל ולהרגיע את הציבור. או אולי להגיד שלא צריך. אם מקבלי ההחלטות חושבים שהמעטפת מספיק חזקה אז שירגיעו אותם".

תושבים בדמשק אשר בסוריה מתחילים לאגור מים ומזון. במקומות אסטרטגיים יש העוזבים את ביתם.

מארה"ב עדיין לא נמסרה החלטה בנושא התקיפה בסוריה ופקחי האו"ם עדיין חוקרים בשטח סוריה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.