מקלב:"הצהרונים לא קייטנה"

"הצהרונים הם חלק בלתי נפרד ממערכת החינוך והתייחסות אליהם צריך להיות בהתאם"

 

 

"הצהרונים אינם מסגרת משלימה או קייטנה אלא חלק בלתי נפרד מיום הלימודים וממערכת החינוך, ולכן משרד החינוך והרשויות המקומיות צריכים להתייחס אליהם בהתאם בכל הקשור לתכנים הלימודים, למזון המוגש בו וכמובן לדמי ההשתתפות היקרים המושתים על ההורים". כך הבהיר הבוקר ח"כ  אורי מקלב במסגרת דיון שקיימה ועדת החינוך של הכנסת בנוגע למסגרות הצהרונים במוסדות החינוך.

"כאשר ועדת טרכטנברג הציעה לתקצב את הצהרונים לאחר המחאה החברתית, המטרה הייתה עבור סיבה אחת מרכזית – שהילדים יהיו במסגרת חינוכית הולמת והאמהות יוכלו להתפרנס בכבוד", אמר ח"כ  מקלב בדיון. "הצהרונים הם לא עוד מסגרת תעסוקה לשעות הפנאי של הילדים, אלא חלק אינטגרלי ממערכת החינוך ולכן נדרשת השקעה רבה בתכנים, בצוות החינוכי ובמזון שניתן בו.

"בעוד דמי השתתפות ההורים בצהרונים הולך ומאמיר והתקציבים הרבים שמקבלות הרשויות המקומיות עבור הצהרונים משמעותיים, אך השירותים הניתנים בו עליהם להיות בהתאם", אמר וציין כי "זו מסגרת משמעותית עבור הילדים והוריהם, ויש לתת את מלא תשומת הלב לטיב ואיכות המזון המוגש בו תוך פיקוח על הצוות החינוכי כפי הנעשה במוסדות החינוך ".

בדבריו התייחס ח"כ הרב  מקלב גם לניסיונות לייקר את דמי השתתפות ההורים בצהרונים, וציין כי גם המחיר הנוכחי גבוה מידי והורים להם שניים או שלושה ילדים או יותר בצהרונים העול הופך לנטל וישנם מקרים שהורים יכולים להימנע מלשלוח את ילדיהם למסגרות הללו. "עם היכולת התקציבית שיש לצהרונים כיום ניתן לבנות מערכת חינוך מעולה ולא צריך להכביד על ההורים", הוסיף.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.