מקלב בנאום תקיף: השרים החדשים רוצים לדאוג לאינטרסים שלהם ולא למיליון ילדים עניים"

"השרים החדשים רוצים לדאוג לאינטרסים שלהם ולא למיליון ילדים עניים" כך אמר מעל דוכן הכנסת ח"כ הרב אורי מקלב לנוכח בקשת הממשלה להאריך ל-145 יום את המועד להגשת התקציב. "החוק הזה רוצה לתת יותר זמן לממשלה ופחות זמן לכנסת לדון בתקציב", הסביר.

"את מי זה מעניין שיש מיליון ילדים מתחת לקו העוני? שיש חצי מיליון משפחות שנמצאות מתחת לקו העוני? מיליון ילדים רעבים. את מי זה מעניין שכל משפחה שלישית בישראל צריכה להגיע לרווחה?". כך תקף ח"כ הרב אורי מקלב (יהדות התורה) מעל דוכן הכנסת, במסגרת דיון שעסק בהצעת החוק של הממשלה החדשה המבקשת לאפשר לה להציג לכנסת תקציב רק בעוד 135 יום, ולא בעוד 45 יום כפי שדורש החוק כיום.

"זה חוק שנשמע לכאורה הזוי", אמר ח"כ הרב אורי מקלב. "רוצים להאריך את הזמן שהממשלה תוכל להגיש תקציב. למה הם צריכים את זה? אולי הציבור לא יודע, אבל אנחנו יודעים שהשרים החדשים רוצים לשנות את סדרי העדיפויות, לקבוע עדיפויות, לתת את ה'אינפוטים' שלהם. הם לא מונעים מהדאגה לעניים".

הממשלה מנוהלת על ידי מפלגות שאינן יודעות ומודעות לקשיים של העשירון התחתון, הממשלה תגרום לייקור מוצרי היסוד ותייקר את שירותי הבריאות והחינוך. לדברי ח"כ הרב אורי מקלב, "החוק הזה רוצה לתת יותר זמן לממשלה ופחות זמן לכנסת לדון בתקציב".

"אנחנו לא רואים שום מפלגת שלטון שדואגת למיליון הילדים העניים", הוסיף ח"כ הרב אורי מקלב ותהה: "להם אין ייצוג? מי מייצג את העם? האם הליכוד וישראל ביתנו מייצגים את העם? גם לא הבית היהודי. אני יודע את הכוונות ואת העדיפויות ואת ההדגשים של הבית היהודי, זה לא לילדים הללו.

"מי במשרד הבריאות ידאג לבריאות השיניים", המשיך ח"כ הרב מקלב. "מי שמגיע מהרצליה ואפילו היה ראש העיר שם למד בבריאות שיש בעיה לילדים בטיפולי שיניים? הוא יודע שיש בעיה עם הפנסיונרים הקשישים שנמצאים בהרצליה או בהרצליה פיתוח? איך הם מסיימים את החודש? איזה ביטוח סיעודי יש להם?".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.