מקלב: חוק הגיור – רפורמי

במהלך הדיון בוועדת הכנסת הבהיר ח"כ הרב אורי מקלב: "שטרן מעוניין שהליך הגיור המוכר על ידי הרשויות בישראל יהיה זהה ל'גיור' הרפורמי!"

 

"מהותה הצעת החוק של ח"כ שטרן הינה לפגוע בליבה הבסיסית של העם היהודי ולקעקע באופן ברוטלי את מה שהיה נהוג במשך דורות. זהו משחק פוליטי מביש ופוגעני בשלמותו של העם היהודי ותוצאותיו מי ישורונו". כך אמר הבוקר סגן יו"ר הכנסת, ח"כ הרב אורי מקלב (יהדות התורה), במהלך דיון שקיימה ועדת הכנסת באשר לחוק ה'גיור' שהגיש ח"כ אלעזר שטרן (התנועה).

לדברי ח"כ הרב מקלב, כאשר בוחנים את מהותו של החוק ניכר כי "מציע החוק מעוניין לשנות את מהות הגירות והקבלה לעם היהודי, כך שעל פי ההצעה בסופו של דבר לא יהיה שום הבדל בין הליך הגיור המוכר על ידי הרשויות בישראל לבין הדרך שעושים זאת הרפורמים! אנו דורשים להסיר את ההצעה מסדר היום בכל מחיר, שכן ההצעה פוגעת אנושות בשלמות העם היהודי!".

ח"כ הרב מקלב התייחס גם לאמירות של גורמים שונים בתוך הקואליציה שאמרו בשבוע האחרון כי יתנגדו להצעת חוק הגיור, גם במחיר של משבר קואליציוני. "איפה היו כל אותם ח"כים ושרים בחודשים האחרונים מאז שהחוק הוצע לראשונה, מדוע על תקציבים להתנחלויות מייצרים משברים ואלו על דברים עם משמעות ברורה וחד משמעית על בסיסה של היהדות אין משבר קואליציוני? ", תהה והוסיף: "מפליא כיצד שחקן אחד מצליח להתל ב-12 השחקנים של 'הבית היהודי' וגרם להם שלא לראשות את הסכנה המהותי של החוק עוד בתחילת תהליך החקיקה. החרטה המאוחרת תחילתה ברשלנות ובהפקרת שלמות העם היהודי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גם "נחל החרדי" הולך לקרוע ולחתוך את עם היהודי.
    גם להתיצב לצה"ל הולך וקורע וחותך את העם היהודי.
    גם…. הצניעות של החרדים הולך קורע וחותך את העם היהודי.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב