מקלב חושש: "המשפחתונים לא ייפתחו"

בין הזמנים התחיל רק השבוע אבל ח"כ אורי מקלב חושש: "המשפחתונים לא ייפתחו לקראת שנה"ל הקרובה".

בין הזמנים התחיל רק השבוע אבל ח"כ אורי מקלב חושש: "המשפחתונים לא ייפתחו לקראת שנה"ל הקרובה".

בועדה לזכויות האשה העלה מקלב את החשש המקנן בליבו: "האבסורד המתמשך של מנהלות המשפחתונים חייב להיפסק, עובד צריך לדעת אם הוא עצמאי ואם כן אז שיקבל את כל התנאים של עצמאי, או שהוא שכיר, ואם כך שיידע מי המעסיק שלו, ובאלו תנאי שכר הוא עובד,האם מגיע לו חופשות, ומי יחליף אותו בימים שאינו יכול לעבוד, החוסר בהירות של העובדות וחתימת החוזים מול הרשויות חייבים לבוא על פתרונם לפני פתיחת שנת הלימודים", אמר מקלב  בדיון מיוחד בימי הפגרה בוועדה לזכויות האישה בכנסת.

לנוכח החידלון המתמשך בטיפול בעובדות המשפחתונים ברחבי הארץ, ולנוכח החשש כי בשל בעיות אלו שנת הלימודים במעונות לא תיפתח כסידרה.

לאחר הצעה לסדר במליאת הכנסת שהגיש ח"כ מקלב בנושא, התקיים דיון דחוף בוועדה למעמד האישה בכנסת, ח"כ מקלב הוסיף כי המשפחתונים היום הינם עוגן מרכזי לנשים עובדות בישראל, וזה נותן את האפשרות להתפרנס הן לעובדות עצמן והן לאימהות הרבות שמפקידות את ילדיהן במשפחתונים, "טועה מי שחושב שהוויכוח כאן הוא רק על תנאי העבודה, מכיוון שכאשר התנאים מסביב אינם הולמים אזי סביבת העבודה במשפחתון נפגעת, וזה נותן את אותותיו בטיפול בילדים ובמקצועיות העבודה".

בדיון בוועדה סוכם על פתרון לעובדות בימי מחלה או אבל ח"ו, שבימים אלו ילדי המשפחתון יפוזרו בין משפחתונים סמוכים, וכך עלות העסקת עובדת מחליפה לא ייפול על כתפי המטפלות.

חברי הכנסת קראו למשרד הרווחה בסיכום הדיון לדאוג לפתיחת שנת הלימודים במעונות בצורה תקינה ולפתור את תנאי העסקת העובדות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.