מקלב לבנט: "אל תעכב את פתיחת הצהרונים"

מקלב לשר החינוך: "ההערכות לפתיחת שנת הלימודים צריכה לכלול את פתיחת הצהרונים בזמן".

 

היום (שני) שלח חה" כ אורי מקלב (יהדות התורה) מכתב לשר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי), לסגן השר מאיר פרוש, (אגודת ישראל) ולמנכ"ל המשרד לאחר שעלה חשש שהצהרונים לא יופעלו מייד עם פתיחת שנת הלימודים התשע"ו.

החשש עלה לאחר שבשנים האחרונות הצהרונים נפתחו רק כמה חודשים לאחר תחילת שנת הלימודים, בגלל הסחבת הורים רבים היו נתונים במצב של אי וודאות מול חוסר סידור הולם לילדיהם בשעות הצהרים.

במכתב שנשלח היום כותב מקלב את הדברים הבאים: "אי סידור הצהרונים בתחילת שנת הלימודים מותיר הורים רבים אובדי עצות, נבוכים וחסרי סידור הולם לילדיהם הרכים בכיתות הנמוכות, וזאת לאחר שהסתמכו מלכתחילה על הצהרונים שהובטחו".

עוד נכתב במכתב כי: "אין כל הצדקה, הגיון ורציונל העומדים מאחורי הדברים. הפעלת הצהרונים אינה מציאות חדשה והם מופעלים על ידי משרד החינוך כבר כמה שנים. כשם שנערכים לתחילת הלימודים מיד ב-1 בספטמבר, כך יש להיערך בעוד מועד להפעלתם של הצהרונים אשר יתחילו לפעול בד בבד עם התחלת הלימודים".

מקלב הוסיף וכתב כי: "כל מטרת הצהרונים הייתה כדי לתת תמריץ לאמהות להשתלב במעגל התעסוקה, אך במצב שבו הצהרונים לא יפעלו לא תהיה להן ברירה והן עשויות לעזוב את עבודתן על מנת להיות עם הילדים, מה שמעמיד בסימן שאלה את כדאיות הצהרונים ויציאת האם לעבודה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.