מקלב לימין פולארד : חובה על ישראל לדרוש ולשחרר את אסיר ציון – פולארד

בדיון שנערך במליאת הכנסת בעניינו של האסיר ג'ונתן פולארד עלתה דרישה לשחררו עם ביקורו של נשיא ארה"ב החודש

ההתנהלות של ארצות-הברית לכל אורך עשרות השנים, קרוב ל-30 שנה, לגבי יונתן פולארד – לא היה לזה תקדים, ואם היו עושים את זה למישהו במדינה אחרת, היו קמים רבים וצועקים, איך נותנים דבר כזה – בלי שום מידתיות, בלי שום הקבלה למקרים אחרים, לאורך השנים התעקשות ועמידה כזאת שלא מוכנים לשחרר ולא מוכנים לדבר, על אף שכל הנסיבות מצדיקות כך. אמר הרב מקלב.

"הממשלה צריכה להעלות את זה כל הזמן. צריכות להיות כל הזמן פניות מהציבור לכיוון הממשלות למיניהן, לדורותיהן, צריך לקום צוות קבוע ממשרד החוץ, שיטפל באסיר ציון – וזה לא משנה אם הוא היה חייל רשמי או חייל של האומה היהודית."

ח"כ מקלב הוסיף, אחד הדברים שמאפיינים את העם היהודי זה הערך הזה של מצוות פדיון שבויים. יש ודאי עוד מדינות, שגם להן חשוב פדיון שבויים. כל מדינה תרצה לפדות את השבויים שלה, אבל העם היהודי הדבר המיוחד שיש בו, זה שמוכנים לתת הרבה יותר ממה שהטבע אומר שצריך לתת בשביל פדיון שבויים. ולכן גם באיזשהו מקום באים ומנצלים אותנו, משום שיודעים שעל שבויים אנחנו ניתן הרבה.

מדינה ששחררה רוצחים ומחבלים בשביל לתת מחווה כזאת או מחווה אחרת – לפני ביקור הנשיא ואחרי ביקור הנשיא – או בשביל לקדם תהליך מדיני, מדוע אין לה זכות ערכית וזכות אמיתית לבקש מארצות-הברית, שהיא שותפה לעניין הזה – תשחררו את פולארד? תהה מקלב. אנחנו צריכים לבוא ולהכריז היום ומכאן ואילך אין מגבלות בנושא פולארד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.