מקלב ללפיד: "הגעת מושחת לפוליטיקה"

מליאת הכנסת דנה כעת לקראת ההצבעה הצפויה לאישור תקציב המדינה לשנים הבאות. לאחר שמספר חברי כנסת, עלה חבר הכנסת אורי מקלב לנאום, ובדבריו פנה אל לפיד ואמר "אתה הגעת מושחת לכנסת, ולכן הפוליטיקה לא השחיתה אותך" {נאום תקיף}

מליאת הכנסת דנה כעת לקראת ההצבעה הצפויה לאישור תקציב המדינה לשנים הבאות. לאחר שמספר חברי כנסת נאמו במקום בעיקר על אירועי הטרור העולמיים, עובדה שהביאה את סגן יושב ראש הכנסת, ח"כ בצלאל סמוטריץ" (הבית היהודי) להעיר כי "מדובר בדיוני תקציב מרתקים במיוחד", עלה חבר הכנסת אורי מקלב לנאום, ובדבריו אמר כי אף "אילו הייתי חבר כנסת מהאופוזיציה, לא הייתי מצליח להתנגד לתקציב המדינה הנוכחי".

בהמשך דבריו הסביר מקלב את ההבדלים בין התקציב הקודם לזה הנוכחי, ותקף את ח"כ מיקי לוי מיש עתיד. "בניגוד לכנסת הקודמת, אז טען סגן שר האוצר דאז כי אין כיום ילדים רעבים בישראל", אמר מקלב, "הפעם מדובר בתקציב אחר. תקציב חברתי וטוב אשר מועיל לכלל חלקי האוכלוסייה".

מקלב התייחס בדבריו למשבר הדיור, ועמד על כך כי צריכים לדאוג לפתרונות מוסכמים עבור המגזר החרדי. "כאשר מתכננים דברים לטובת כלל האוכלוסייה, בעיקר כאשר מנסים להגיע לפתרונות מוסכמים עבור מצוקת הדיור הקיימת כיום, חייבים לתת דגש לצרכים המיוחדים של המגזר החרדי. במגזר זה יש מודעות גבוהה יותר לרכישת דירה, שכידוע כל חרדי חוסך שקל לשקל מיום לידת בנו עבור לרכוש עבורו דירה.

לדברי מקלב, "חייבים להתאים חלק מהבנייה למגזר זה, על מנת שלא יהיו תלונות לאחר מכן על השתלטות חרדית על שכונות שנבנו עבור המגזר הכללי. החרדים עצמם אינם מעוניינים לדור בשכונות שנבנו עבור החילונים. הם זקוקים ליותר מבני ציבור, וכדומה."

בהתייחסות לבעיות שונות בתקציב המדינה, ובעיקר להדר הפיקוח אחר הכסף הניתן למשרדי הממשלה השונים, בחר מקלב להתייחס לדוגמא לבעיות בתחבורה הציבורית בישראל. "למרות כל השיפורים כביכול בתחבורה הציבורית, המציאות מוכיחה כי זמן הנסיעה התארכה. למרות הרכבת הקלה, נתיבי התחבורה הציבורית וכל השיפורים מסוג זה. הפקקים בדרך להגיע לירושלים, למרות כל הכבישים החדישים, ואני שואל: האם ישבו בכירי משרד התחבורה לחשוב כיצד ניתן לפתור את הפקקים? לצערי התשובה היא כנראה שלילית."

בסיום דבריו התייחס ח"כ אורי מקלב לתיקון חוק הגיוס שאושר אתמול במליאת הכנסת, ותקף את התנהלותו התקשורתית של יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד. מקלב סיפר.: "אנשים הסבירו לי בתקופת הבחירות כי יאיר לפיד חזק מאוד ברשתות החברתיות. אתמול הראו לי ציוץ שלו בטוויטר נגד ח"כ קיש. (בציוצו האמור כתב יאיר לפיד "הסתכלתי על ח"כ יואב קיש כשהצביע נגד השיוויון בנטל. אני עוד זוכר אותו עומד וצועק בהפגנות בעד החוק. כמה מהר השחיתה אותו הפוליטיקה".) רק שהוא שכח לציין כיצד הפעילו לחץ על חברי כנסת אחרים להמנע מהצבעה אתמול. בשלב זה פנה מקלב ישירות ליו"ר יש עתיד וקרא לו מעל המליאה: לפיד: אתה הגעת מושחת לכנסת, ולכן הפוליטיקה לא השחיתה אותך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.