מקלב מצטרף לחולים ומקים שדולה לחולי סי אף

שכולנו נהיה בריאים, אבל לא כולם יכולים לנשום כמו שצריך, לדוגמא חולי מחלות הריאה מתקשים בנשימתם מידי יום. לא כל דבר מצליח להקל על סבלם היומיומי אולם על אף ההתמודדות הקשה, לא זוכה המחלה למודעות גבוהה, ולכן המשאבים חסרים ואינם מספיקים.

לאור פניית ארגון 'חיים לילד' הודיעה הכנסת כי תקיים יום להעלאת המודעות למחלת הסיסטיק פיברוזיס ובמסגרתה יתארחו בכנסת רופאים ופרופ' מומחים לתחום מחלות הריאה וירחיבו בפני חברי הכנסת אודות למחלות ודרכי ההתמודדות הנכונים.
בשבוע האחרון נפגש יו"ר 'חיים לילד' הרב ראובן סקלר יחד עם צוות משרד חיים לילד עם ח"כ הרב אורי מקלב ודנו עימו בדרכים להעלאת המודעות לשיפור חייהם של החולים במחלה.

ח"כ הרב אורי מקלב חידד לראשי 'חיים לילד' כי הוא מודע להתמודדות היום יומית הקשה ולכן יש חשיבות רבה בהעלאת המודעות למחלה ובהתגייסות לטובת החולים.
"החולים מתמודדים בצורה מעוררת כבוד, אבל המדינה חייבת לעשות הכול על מנת דרך קופות החולים להקל על ההתמודדות ואני מתכוון לפעול לשם כך" אמר ח"כ הרב מקלב.

ח"כ הרב אורי מקלב הודיע לרב ראובן סקלר כי בכוונתו להקים שדולה בכנסת בה יהיו חברים חברי כנסת שיפעלו להעלאת המודעות למחלת הCF ויסייעו להתמודדות החולים עם המחלה.

עוד הודיע הרב מקלב כי לקראת יום המודעות בכנסת הוא ירתום חברי כנסת נוספים לפעילות לרווחת החולים ובני משפחותיהם.

יו"ר 'חיים לילד': "העובדה כי מחלת הסיסטיק פיברוזיס אינה מוכרת מספיק ואינה במודעות הציבור עומדת בעוכריהם של החולים, ולכן אין די משאבים להתמודדות עם המחלה ולהכרה בהם. כחלק מפעילות חיים לילד לטובת החולים הצלחנו לגייס חברי כנסת למערכה ובראשם את ח"כ הרב מקלב שנרתם באופן אישי, למענם של החולים ואנו מקווים כי נצליח ליצור שרשרת פעילויות שייטיבו עם דרכי ההתמודדות במחלה". אמר סקלר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה מה שנקרא להתפרנס על חשבון החולים. האיש הזה עורך דינרים, קמפנים, התרמות בלי סוף וחלק מזערי הולך לטובת החולים והעיקר לחשבונו בשוויץ ועכשיו גם פונה לכנסת, בדיחת השנה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב