מקלב נגד אימוץ הילדים:"החוק יפגע בזהות היהודית ויגרום להתבוללות קשה"

החוק יפגע בזהות היהודית ויגרום להתבוללות קשה" כך אמר סגן יו"ר הכנסת, ח"כ הרב אורי מקלב, במליאת הכנסת במהלך דיון בחוק המבקש להתיר אימוץ של ילד על ידי הורים שאינם בני אותה דת • "הממשלה הזאת, לא רק שפוגעת בשירותי הדת, אלא בזהות היהודית הבסיסית".

בדברי הסבר להצעת החוק אימוץ ילדים כותבים המציעים, כי בחוק נקבע שילד יאומץ על ידי הורים בני דתו. אך בפועל נוצר עיוות קשה ביישום החוק, מכיוון שאישור גיור הניתן על ידי בית הדין ניתן רק לבני זוג שנדרשים להוכיח שמירת שבת, תפילה, שמירת כשרות והתחייבות לשלוח את הילד המאומץ לחינוך דתי. אשר על כן מוצע להעניק לבית המשפט את הסמכות לסטות מסייגים הקבועים בחוק, ומשפחות שאינן שומרות תו"מ יוכלו לאמץ ילד מתגייר.

ח"כ הרב אורי מקלב שעלה להתנגד במליאת הכנסת בדיון אמר, הצעת החוק  הזו פוגעת באופן מהותי בחוקי הזהות היהודיים של ישראל ומעקרת אותן מתוכן", כאשר התיקון לחוק תגרום התבוללות קשה", כי ילד שאינו יהודי יגדל כיהודי במשפחה יהודית, ומשפחה שאינה יהודית תוכל לאמץ ילד יהודי שיגדל כלא יהודי.

"מציעי החוק טוענים שמדובר בחוק מפלה, הוסיף ח"כ מקלב, אין כאן כל בסיס של אפליה, אלא שאלה אם יש גרות או אין גרות. שכן משפחה שאיננה שומרת תורה ומצוות אינה יכולה לאמץ ילד שהתגייר. מה דורשים באימוץ? גרות של הילד. רוצים שילד שיגדל במשפחה יהודית יהיה יהודי ודורשים מהמשפחה לעמוד בהליך הגרות, כמו של כל אדם בישראל.

"העובדה שילד יהודי יוכל לגדול באין מפריע במשפחה שאינה יהודית והוא וסביבתו כלל לא ידעו שהוא גוי תגרום להתבוללות. הוסיף ח"כ הרב אורי מקלב. הממשלה הזאת תומכת בחוק שמערער את יסודות העם היהודי ופוגעת בזהות היהודית הבסיסית".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. T אדם קדוש וצנוע מה אתה עושה במקום הטמא הזה????

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. הרב מקלב צודק במאת אחוזים,הלוואי שכבר יפתחו את הראש ויבינו

    יהודה |
    הגב