מקלב עורר מהומה: "לפיד? באוזניים נאלצו לסחוב אותו" (וידאו)

בדיון על חוק הנורבגי עורר מקלב מהומה כאשר תקף את לפיד ואמר : "שר האוצר לשעבר, מתי הגיע לכנסת?, באוזניים נאלצו לסחוב אותו", הדבר גרם למספר קריאות ביניים של חברי כנסת מהאופוזיציה.

מהומה בכנסת היום (שני) בדיון בוועדת חוקה בעניין החוק הנורבגי, חבר הכנסת אורי מקלב (יהדות התורה) טען כי החוק יאזן ויחזק את עבודת הכנסת, עוד הוא הוסיף והאשים במרומז את מפלגת 'יש עתיד' בטירפודו של החוק הנורבגי עד היום, בשלב הזה מקלב עורר מהומה כאשר החל לגחך על לפיד שכמעט ולא נראה בכנסת: "שר האוצר לשעבר, מתי הגיע לכנסת?, באוזניים נאלצו לסחוב אותו", הדבר גרם למספר קריאות ביניים של חברי כנסת מהאופוזיציה.

[vimeo 134602510 w=500 h=275]

בין היתר טענו חברי האופוזיציה כי אין לשנות חוק שהשפעתו מיידית, על כך השיב להם חה"כ מקלב כי "טלו קורה מבין עיניכם, בכנסת הקודמת הובלתם חוק להעלאת אחוז החסימה שפגע מיידית במפלגות הקטנות".
כזכור, החוק הנורבגי (שעשוי להכניס לכנסת ח"כים לשעבר דוגמת יעקב אשר ואברהם מיכאלי) עבר בשבוע האחרון בכנסת בקריאה טרומית, וכעת הוא נמצא בדיון בוועדת החוקה של הכנסת, ככל הנראה החוק יגיע לקיאה שניה ושלישית ביום רביעי הזה- היום האחרון של מושב הקיץ של הכנסת, אך מספר גורמים אופוזיציונים- ואף מתוך הקואליציה, רוצים לחבל במאמצים ולדחות את החוק.
היועצת המשפטית של ועדת החוקה בכנסת, סיגל קוגוט, מותחת ביקורת על כוונת הממשלה לאשר השבוע בהליך מהיר את ה"חוק הנורבגי": "כל הרעיון של ההתמקצעות במרוץ שליחים הזה הוא משתבש. אמנם חבר הכנסת שנכנס הוא יהיה, שרים אחרים כן ירצו כל הזמן להיכנס ולצאת כי מרוץ השליחים יכול להיות כזה שכל כמה חודשים יתחלף שר ואחד הרעיונות של חוק נורווגי זה איזושהי נציבות של הרשות המחוקקת שלא יכנסו ממנה ויצאו ממנה כל הזמן אנשים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.