מקלב: "רון קובי מגיע עם קופה של שרצים מאחוריו"

"מעשיו של ראש עיריית טבריה הינה תופעה ולא מקרה בודד, על המשטרה לחקור את הנושא בחומרה – אנשים איבדו את האמון בהגשת תלונות", התריע ח"כ מקלב במליאת הכנסת. השר לביטחון פנים: סמכויות המשטרה מוגבלות

חבר הכנסת אורי מקלב פנה לשר לביטחון פנים גלעד ארדן במליאת הכנסת בדרישה לנקוט בכל ההליכים החמורים כנגד ראש עיריית טבריה מר רון קובי זאת לאור מעשה אלימות והשגת גבול בבתי כנסת ומקומות ציבוריים בעיר טבריה, מקלב הסביר כי מעשיו הינם תופעה החורגת מדרך העולם בו נבחרי ציבור מכבדים את התושבים, חבר הכנסת אורי מקלב פתח ופנה לשר לביטחון פנים גלעד ארדן ואמר לידיעתך, אדוני השר, שראש עיריית טבריה, לאחר שהגישו תלונה, עשה שוב וחזר לבית הכנסת ושוב עשה את אותו מעשה. מעבר לכך, המשך מקלב ראש עיריית טבריה נכנס לכהונתו החדשה עם קופה של שרצים מאחוריו.

ח"כ אורי מקלב הציג בדבריו את תלונות מבקר העירייה שהגיש נגדו תשעה תיקים, חלקם על העלבת עובדי ציבור וחלקם למשל על פגיעה בפרטיות – העלאת רחפן מול ביתו של חבר מועצה וכדומה. מקלב ציטט את מכתב מבקר עיריית טבריה לפרקליטות בו נכתב כי האיש הזה פוליטיקאי מושחת וחסר עקבות, מקלב המשיך וציטט את דברי חבר הכנסת מיקי רוזנטל לפני שלושה שבועות בוועדת ביקורת כאן בכנסת שאמר לאיש הזה שהוא לא הכיר אותו קודם: "מזל טוב, ברכות על המינוי. אתה לא תגיע רחוק, אתה תגמור בכלא".

מדובר על דרך, לא מדובר רק על 'ארחי פרחי'. אמר מקלב והוסיף דרך העולם שארחי פרחי פוגעים, מעליבים ומאיימים על נבחרי ציבור. כאן מדובר בדיוק הפוך – בתופעה לא מדרך העולם שנבחר ציבור מאיים, פוגע ומבזה אנשים. לכן החשש הגדול – אנשים מצד אחד איבדו את האמון בהגשת תלונות. התלונות לא מקבלות טיפול. מעבר לזה הסביר מקלב לשר לבטחון פנים כי מכיוון שלא מדובר במקרה, אלא מדובר בתופעה תקדימית שלא הייתה כמותה. הטיפול והגישה לגבי התלונות לראש העיר – זה דבר חריג שאזרחים מתלוננים על ראש העיר על אלימות ועל פגיעה ועל איומים. זה צריך לקבל טיפול מהדרגים הגבוהים. זה לא יכול להיות רק תופעה מקומית, אחרת הם לא יודעים ואין להם האומץ לטפל מול ראש עיר נבחר בתלונות חמורות כאלה של תושבים.

השר לבטחון פנים ניסה להשיב כי סמכויותיה של המשטרה בנושא זה מוגבלות. וכאשר מדובר בתלונה כנגד ראש עיר מכהן, הסמכות להורות על פתיחת חקירה והמקום שבו החקירה הזאת תתנהל, היא לא בסמכות תחנת המשטרה המקומית. זה בדרך כלל מתבצע על ידי אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, לפעמים או לרוב בהתייעצות גם עם פרקליטות המדינה. וכאן זה נמצא עדין בתהליך כזה, ובימים הקרובים תהיה החלטה והמתלוננים כמובן יקבלו עדכון ברגע שתהיה החלטה בתיק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.