הקרב על הקרדיט: בדגל מאשימים את ש"ס

חבר הכנסת אורי מקלב מיהדות התורה האשים את סגן השר איציק כהן בעיכוב העברת התקציבים מהאוצר לכוללים והישיבות. " באוצר צוחקים עלינו"

הקרב על הקרדיט מעכב את התקציב: חבר הכנסת אורי מקלב מיהדות התורה האשים את סגן השר איציק כהן בעיכוב העברת התקציבים מהאוצר לכוללים והישיבות.

בשיחה עם נועם זיגמן בתוכנית בקול ברמה אמר מקלב כי מלחמת הקרדיטים הזו היא רק מעכבת את העברת התקציב, "באוצר רואים את שנים רבים בניהם והם צוחקים כל הדרך אל הבנק במובן הזה שאינם ממהרים להעביר את התקציב עד שיסיימו לריב, אני אישית הייתי עד למאבקים הארוכים שניהל יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני בכדי שתקציבים האילו יתקבלו"

בטורו ב'קו עיתונות דתית' כותב העיתונאי אבי בלום כי  סגן שר האוצר איציק כהן ממשיך להאשים את גפני בניהול מו"מ קואליציוני כושל ובניסוח לקוי של סעיפי תקציב הישיבות ערב הקמת הממשלה. "אין לי דבר אישי נגדו ורק לאחרונה כשחבריו ביהדות התורה מתחו עליו ביקורת קשה אמרתי בראיון ל'קו עיתונות' שהוא תורם בתפקידו כיו"ר ועדת כספים", אומר איציק כהן.

 

"אני רואה את ההתנהלות ולא יכול לשתוק בגלל הנזק שנגרם", מסביר כהן, "מבין כל החברים החרדים גפני מכהן ברצף הכי הרבה שנים, אבל הוא צריך להבין ששנות השמונים והתשעים חלפו. כל שיח שמזוהה עם סחטנות חרדית גורם לנו נזק אדיר. ביום רביעי שעבר פורסמו בשם גפני כותרות על כך שכחלון הניף דגל לבן ובלשכת שר האוצר סירבו להגיש את המעטפה עם הצעת המחליטים בממשלה על עדכון תקצוב הישיבות. עבדנו קשה כדי להחזיר את ההצעה לשולחן".

בצד השני, גפני שומע את הדברים ומגיב כי התוצאה הושגה למרות איציק כהן : "הרי ביקשתי מהחברים עזרה ולא קיבלתי. יש פה הישג בנושא שאיציק כהן עצמו אמר מראש שהוא אבוד ואין סיכוי שהוא ייושם. אין לי מושג מה הוא רוצה. הרי רק לאחרונה אני זה שדאגתי לו, לבקשתו, שהאחריות על קופות הגמל תועבר לידיו".

האזינו לראיון המלא (באדיבות "קול ברמה")

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איציק כהן גמד בעשיה…. מנסיון אישי.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב