מקצץ ומסית: לפיד על הקיצוץ בקצבאות הילדים: "המדינה לא אמורה לפרנס ילדים"

ממחר (שלישי) ייכנס לתוקפו הקיצוץ בקצבאות הילדים אותו יזם שר האוצר יאיר לפיד, ממחר כולנו נרגיש בחשבון הבנק את ההבדל.

שר האוצר, יאיר לפיד, התייחס לנושא בדף הפייסבוק שלו ודחה את הביקורות נגדו. "זהו מהלך היסטורי של מעבר מתרבות של קצבאות לתרבות של עבודה", כתב לפיד. לטענתו, "במשך שנים על גבי שנים הוכח שוב ושוב שקצבאות הילדים אינן מוציאות את האנשים מעוני, אלא רק מנציחות את העוני. יש רק דבר אחד שמאפשר למשפחות לצאת ממעגל העוני – וזו עבודה".

לפיד  כתב עוד: "זה הפירוש של אחריות הורית, זה גם הפירוש של אחריות חברתית. כשאדם מביא ילדים לעולם, הוא זה שאחראי עליהם. לא המדינה אמורה לפרנס אותם, גם לא הורים אחרים. אנחנו נעשה הכל כדי לסייע לכל הורה שרוצה לצאת לעבודה – החל מתוכניות השמה וכלה בתמריצים כספיים לכל מי שעובד בשכר נמוך – אבל יש עקרון אחד שאנחנו לא מתכוונים לוותר לגביו: מעמד הביניים הישראלי אינו אמור לממן אנשים שיכולים לעבוד ואינם עובדים".

 יושב ראש העבודה, שלי יחימוביץ', פרסמה תגובה לדבריו של לפיד וכינתה את הדברים,  "מרושעים ומנותקים". "ממשלת המדושנים של נתניהו-לפיד-בנט מכה שוב, ואיפה שכואב. פוצעת איפה שהיה צריך לרפא", כתבה יחימוביץ'.

לדברי יחמוביץ  משפחה ממוצעת בישראל תאבד בעקבות הגזירה כאלפיים שקלים מדי שנה. "870 אלף ילדים עניים יש במדינת ישראל, שיא שלילי במושגים מערביים. צמצום העוני אצל ילדים היה אמור להיות משימה לאומית מספר אחת. אבל למה, כשיש קורבן כל כך קל?", היא סיכמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.