מקרון או לה – פן ? צרפת בוחרת

בצל הפריצה למחשבים של מקרון, יותר מ-47 מיליון אזרחי צרפת ייצאו הבוקר לקלפיות כדי לבחור בין עמנואל מקרון למארין לה-פן ולקבוע את זהות הנשיא הבא של צרפת. בסקר האחרון זוכה מקרון ליתרון מרשים.

יותר מ-47 מיליון אזרחי צרפת ייצאו הבוקר (ראשון)לקלפיות כדי לבחור בין עמנואל מקרון למארין לה-פן ולקבוע על זהות הנשיא הבא של צרפת.

ב-09:00 (שעון ישראל) ייפתחו הקלפיות בכל רחבי המדינה,  בסקר האחרון, מקרון, זוכה ל-62% מול 38% ללה-פן –  סקר שעשוי לגרום לשאננות בקרב חלק מהבוחרים שלא יטרחו לצאת ולהצביע.

כמו בבחירות בארה"ב,אמש הודלפו לאינטרנט מסמכים ותכתובות דואר אלקטרוני שכוללים רשימה ארוכה ומשונה של סיפורים ובדיות על מועמד המרכז, מקרון – מה שעשוי לפגוע במועמד המרכז.   בגופי הביון בעולם מאמינים כי פוטין עומד מאחורי הפריצה למחשבים – במטרה לפגוע במקרון. פוטין מעוניין שלה-פן,  תנצח ולכן האצבע מופנת כלפיו.

למרות הפער הגדול נגדה בסקרים לה פן מאמינה כי אכן תנצח. נשיא צרפת היוצא פרנסואה הולנד אמר מוקדם יותר כי הפריצה וההדלפה ממחשבי מטה מקרון תיחקר.
"תנועת En Marche נפלה קורבן למתקפת האקרים גדולה ומתואמת, במסגרתה הופץ ברשתות החברתיות מידע פנימי של התנועה", נכתב בהודעה הרשמית מטעם הקמפיין של מקרון. "זהו ניסיון בוטה לפגוע בערכי הדמוקרטיה". במטה מקרון טוענים כי המסמכים שהודלפו מעידים על עבודה נורמלית ותקינה בקמפיין בחירות..

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.