מראשי בית מתתיהו: הגרי"א הרשלר זצ"ל

מבית החולים 'מעיני הישועה' הגיע הידיעה המרה על פטירתו של הגרי"א הרשלר מראשי ישיבת 'בית מתתיהו' שנפטר לאחר ייסורים רבים. { ת. נ. צ. ב. ה.}

מבית החולים 'מעיני הישועה' הגיע הידיעה המרה על פטירתו של הגרי"א הרשלר מראשי ישיבת 'בית מתתיהו' שנפטר לאחר ייסורים רבים.
הרב הרשלר הלך לעולמו והוא בגיל,71 בפטירתו.

המנוח גדל אצל רבי שמואל רוזבסקי אותו כינה "הרבה", הרב הרשלר שקד על התורה בישיבת פונביז' בבני ברק. שמו יצא למרחוק, ובקרב בני הישיבה דובר בו נכבדות כי עדיו לגדולות.

לימים נקרא על ידי הרב ויסבקר לשמש כר"מ בישיבה. שיעורו נאמרו בבהירות רבה ותלמידו היו רתוקים לאמרי השפר שיצאו מפיו. התלמידים מספרים כי הרב הרשלר ייעץ לכל אחד ואחד מהתלמידים ודאג להם כדאגת אב לבנו- דלת ביתו הייתה פתוחה לרווחה ואוזנו הייתה קשובה לכל צרה וצוקה.

תלמידו שנפשם נקשרה בו בעבותות מספרים כי לא היה מכניס אוכל לפיו עד לשיעור היומי בחצות. את השיעור הוא היה נוהג להכין כשהוא עטור בטלית ותפילין.

במרוצת השנים הרב הרשלר הקים את מערכת השחיטה של טעם – מן המסונפת בתוך 'שארית ישראל' למען חיזוק מערכת הכשרות של שארית.

הרב הרשלר היה בקשר אמיץ עם מרן הרב אלישיב שידע כי "בבני ברק יש לו תלמיד". לאחר פטירתו, הביע הזדהות עם הפלג הירושלמי. ונהג להגיע לביקורים תכופים אצל מרן הגר"ש אוירבך.

בשנים האחרונות חלה במחלה הקשה, אך למרות המחלה המשיך למסור את שיעורו מתוך ייסורים.בחודש האחרון החמיר מצבו והוא הובהל לבית החולים מעיני הישועה.
הרב הרשלר הותיר אחריו דור ישרים מבורך.
על מועד הלוויתו תצא הודעה נפרדת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.