מרב מיכאלי חושפת את הצביעות של הפוליטיקאים החילונים

מרב מיכאלי בעד השר סער: פתיחת מרכולים בשבת בעייתית מסיבות סוציאליות. הפוליטיקאים החילונים? צבועים. הם מתנגדים להפרדת דת מהמדינה אבל חוששים ש"מישהו יגע להם בפיצוציה"

על רקע ההתקפות על החלטתו של שר הפנים, גדעון סער, לאסור פתיחת מרכולים בשבת, פירסמה חברת הכנסת מרב מיכאלי (העבודה) פוסט נוקב בעמוד הפייסבוק שלה שבו היא מאשימה את הפוליטיקאים החילונים בצביעות.

מיכאלי, התומכת בהחלטת השר סער (ממניעים סוציאלים) כותבת בתחילת הדברים: "הציבור החילוני – ומנהיגיו רודפי החרדים – מכפיפים את עצמם לנישואין בלעדיים ברבנות, מאפשרים הפרדה בין בנים לבנות ובין נשים לגברים במערכת החינוך מיסודי ועד השכלה גבוהה, מקריבים שירות נשים בצה"ל על מזבח שירות של קומץ חרדים, מאפשרים את הפיכת הכותל המערבי לבית כנסת אורתודוכסי קיצוני אבל רק תנסו לגעת להם בפיצוציה בשבת. הו-הו, הם מתגוללים על הגבלות מינימליות לפתיחת חנויות בשבת".

בהמשך הדברים מאשימה מיכאלי את הפוליטיקאים באטימות למצוקתם של העובדים: "לא מעניין אותם הניצול של עובדות ועובדים מוחלשים שאין להן באמת בחירה חפשית לגבי העבודה הזאת. לא מעניין אותם שאין דין יום חופש חשוב ש חופשה ביום אחר אינה דומה לחופשה ביום השבתון המשותף ושחשוב שיהיה בציבור יום מנוחה לכולן/ם, כי זה עניין תרבותי קלוקטיבי. לא עולה בדעתם שגם יום חופש מקניות זה רעיון שיכול להיות בריא מאד גם לכיס שלהם וגם לתרבות וגם לרווחה של כולנו. לא מטריד אותם אי-השוויון והפגיעה בחנויות המכולת שהחנויות הגדולות פוגעות בתחרותיות שלהן. יש כל הצדקה לדרוש מהעיריה לגבש קריטריונים לצרכים העירוניים ואלה של התושבות והתושבים לפיהם ינתנו רשיונות לפתוח עסק בשבת, ולא מסיבות הלכתיות – כי חוקי הלכה לא צריכים להיות חוקי מדינה – אלא מסיבות סוציאליות ותרבותיות, מסיבות של מדינת רווחה".

"מדינת ישראל זקוקה בדחיפות להפרדת דת ממדינה, אם כפייה דתית כל כך מפריעה לכן ולכם, נראה אתכן מפסיקות להתחתן ברבנות ומפסיקים לשים כיפה בהתבטלות כשאתם נכנסים ותפסיקו להתפלל בהמוניכם במקום להגיע להסכם עם הפלסטינים. פתיחת חנויות בלתי מבוקרת בת"א בשבת היא ממש לא מה שיביא את זה", מסיימת מיכאלי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.