"הפרסום בגל"צ תקלה, זה לא נועד להכעיס" (וידאו)

בסיעות החרדיות מנסים להרגיע את נפתלי בנט לאחר שנאלץ להתעדכן על ההחלטה שתבטל את חיוב לימודי הליב"ה באמצעות גלי צה"ל. בראיון ל'קוקר' מבהיר ח"כ מרגי: אם הוא (בנט) לא עודכן אז יש כאן תקלה ואני מבין את התרעומת שלו". הוא אומר ומבהיר כי החוק הוא חלק מההסכם הקואליציוני, "הוא ידע וקרא את ההסכמים, מרגע שהממשלה הבטיחה שהיא תביא זאת כהצעת חוק ממשלתית בתיאום עם שר החינוך. לא היה רצון להתעמת עם בנט" צפו בראיון. { מרגי(ע) את בנט }

המערכה נגד הליב"ה עולה שלב: הבוקר נחשף בגלי צה"ל כי חברי הכנסת משה גפני [יהדות התורה] ויעקב מרגי [ש"ס] יעלו בקרוב הצעת חוק שתבטל  את  החיוב ללמד ליב"ה במוסדות החרדים באמצעות שינוי הקריטריונים שיאפשרו למוסדות החינוך החרדים לקבל  תקציבים .

לא חלפו כמה דקות ושר החינוך נפתלי בנט, מיהר להודיע על משבר קואליציוני במידה והחוק יעבור, "לא יקום ולא יהיה" .אמר ושלח את החרדים ללשכת ראש הממשלה.

יו"ר ועדת החינוך חה"כ יעקב מרגי מיוזמי החוק השנוי במחלוקת מבהיר בראיון ל'קוקר' כי הפרסום בגלי צה"ל לא נועד להכעיס את יו"ר הבית היהודי,  "אם הוא (בנט) לא עודכן אז יש כאן תקלה ואני מבין את התרעומת שלו". הוא אומר ומדגיש לשלוח מסר ישיר לבנט, "לא יהיו כאן כיפופי ידיים בסך הכל הוא התבטא כפי שהתבטא".

מרגי שוב ומבהיר כי החוק הוא חלק מההסכם הקואליציוני, "הוא ידע וקרא את ההסכמים, מרגע שהממשלה הבטיחה שהיא תביא זאת כהצעת חוק ממשלתית בתיאום עם שר החינוך. לא היה רצון להתעמת עם בנט"

 

מרגי שוב ומצהיר כי למרות הקשיים שנוצרו החוק יעבור בסופו של דבר, "כל חברי הממשלה מחוייבים לתמוך בהצעה הזאת, זה חלק מההסכם הקואלציוני ואני מאמין שזה יעבור בהקדם".

.גם ביהדות התורה ממניכים להבות, אחד מחברי הכנסת של הסיעה אומר ל'קוקר' כי "במפלגות החרדיות לא רצו להגיע למצב של התנגחות עם בנט אלא במטרה להביא את הצעת החוק בהסכמה, ולכן משכנו את ההצעה הפרטית בכדי להביא הצעת חוק ממשלתית", הוא מסביר.

בסיעות החרדיות מנסים להרגיע את בנט הזועם לאחר שלא עודכן על המהלך מבעוד מועד, ונאלץ להתעדכן על ההחלטה יחד עם כל עם ישראל באמצעות גלי צה"ל.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מתאים לו לא לדעת על מה הוא חתום……………….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב