מרגי מפתיע: "דרעי שואף לאחדות, גם אלי ישי יוכל לחזור לש"ס"(הקלטה)

ח"כ יעקב מרגי מתייחס לחזרתו של דרעי לראשות התנועה ומצהיר: "דרעי פתוח לאחדות עם כל פלגי היהדות הספרדית" • על מיקומו ברשימה: "אקבל כל הכרעה של מועצת חכמי התורה" • וגם: האם אריאל אטיאס יחזור למלגה? • האזינו

[alooma ref="cff513650b73b2b687467910fef5d519.mp3" src="1" autoplay="1" pid="0"]

ח"כ יעקב מרגי, מי שהיה בעבר מקורבו הגדול של אלי ישי אבל בחר להפגין נאמנות לדרעי ולהישאר בש"ס, העניק ראיון לרדיו 'קול ברמה' וסיפר על מאחורי הקלעים במפלגה מאז חזרתו הידועה מראש של אריה דרעי.

מרגי העריך כי ההתפטרות של דרעי נועדה בעיקר להעביר לאנשי המפלגה את המסר לפיו הוא לא מעוניין להוביל את המערכת לבד. מסר שללא ספק חילחל בסופו של יום.

בהמשך כשנשאל מרגי על הפרסומים לפיהם המקום השני במפלגה הובטח לו ע"י דרעי, הוא סירב לאשר או להכחיש את הדברים.

על האפשרות לאיחוד בתוך ש"ס אמר מרגי: "דרעי שואף לאחדות, גם אלי ישי יוכל לחזור לש"ס".

עם זאת הדגיש מרגי כי אינו מעוניין להתעסק באלי ישי ומפלגתו, אלא שאם ישי יחפוץ באחדות – הדלת פתוחה.

למרות ההצהרה האמורה, האפשרות לאיחוד היא הרבה פחות מקלושה – זאת בשל הדם הרע שזרם בין הצדדים מתחילת מערכת הבחירות.

בתוך כך, נמשכים המגעים לריצה משותפת של אלי ישי ומיכאל בן-ארי: אמש נפגשו לראשונה לשיחה אישית בן ארי וברוך מרזל בבני ברק עם הגאון הרב מאיר מזוז, פטרונו הרוחני של ישי, בניסיון לשכנעו לרוץ ברשימה משותפת, כחלק מהמגעים לחבירה בין מפלגת "יחד-העם איתנו" של ח"כ אלי ישי לבין מפלגת "עוצמה יהודית" בראשות מיכאל בן ארי.

הפגישה התקיימה לאחר שבשבוע שעבר ביקרו השניים באירוע שערך הרב מאיר מאזוז אז הזמין הרב מאזוז את השניים לפגישה אישית במעונו.
גורמים בסביבת אלי ישי אומרים ל'קוקר' כי הכללת בן ארי ברשימתו של אלי ישי עדיין רחוקה, במטה ישי חוששים כי הכנסתו לרשימה תשווה לה תדמית קיצונית ותרחיק ממנה קהלים רבים. למרות זאת, ההתנגדות לכל פשרה טריטוריאלית היא מסימני ההיכר של המפלגה החדשה ומההבדלים הבולטים בינה לבין ש"ס.

יחד עם זאת בשתי הרשימות של ישי ובן ארי מודעים לכך שסיכוייהם לעבור את אחוז החסימה נמוכים והם עלולים לשרוף עשרות אלפי קולות שילכו לאיבוד, אי לכך נשקלת האפשרות לרוץ כרשימה אחת ולהיפרד אחרי הבחירות.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אחרי שאמתם לו קשה לך ? לך הביתה אז הוא הלך לביתו החם והנעים הישיבה הקדושה כסא רחמים
  דרקי זבל תשאר אתה והפקדון המטונף שלך

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בטח שדרעי "שואף לאחדות" רועדות לו הברכיים ממה שמחכה לו בכו' אדר אז הוא מתרפס כמו סמרטוט כדי להחזיר את הרב אלי ישי הצדיק לש"ס.
  אבל חבל על הזמן שלו. המרכבה כבר יצאה לדרך ובעזרת השם יש בה מקום ל-7 מנדטים לר' אלי ישי.
  השם איתנו. מרן איתנו. העם איתנו.

  רק אלי ישי |
  הגב