מרגי: "בש"ס כולם מפרגנים אחד לשני"

יו"ר וועדת החינוך של ח"כ יעקב מרגי מש"ס בראיון לתוכניות פילפוליטיקה עם יעקב ריבלין ואבי בלום ברדיו 'קול ברמה' התייחס להבדלים בהנהגה הקודמת של ש"ס לזו הנוכחית, למינויים שנכפו על השר לשירותי דת דוד אזולאי, וגם קרא לפרק את המחוז החרדי במשרד החינוך.

יו"ר וועדת החינוך של ח"כ יעקב מרגי מש"ס בראיון לתוכניות פילפוליטיקה עם יעקב ריבלין ואבי בלום ברדיו 'קול ברמה' התייחס להבדלים בהנהגה הקודמת של ש"ס לזו הנוכחית, למינויים שנכפו על השר לשירותי דת דוד אזולאי, וגם קרא לפרק את המחוז החרדי במשרד החינוך.

"יו"ר המפלגה הוא מתוקף תפקידו הוא בעל הסמכות על כל התפקידים במפלגה, אז זה לא שונה מפעמים קודמות, זה הDNA של המפלגה שלנו, תמיד יש את רוח המפקד"

מרגי נשאל מה ההבדל בין רוח המפקד אריה דרעי לרוח המפקד הקודם אלי ישי, והשיב "כל אחד ודרכו ושיטתו, יש רוח המפקד היא תמיד רוח המפקד"

"הכל היה בהתייעצות אף פעם אתה לא עושה מה שאתה רוצה, אתה יכול לנסות להגיד אני חושב כך. ואני מאמין שגם רבי דוד אזולאי כשר הדתות, ברגע שהעגלה תנועה ורוח המפקד תרד למטה אנחנו נראה גם את הגישה, הסגנון והטבעת החותם שלו"

"אין ספק שבקדנציה הקודמת הרגישו את המתחים, בטח היריבות בין אלי ישי ואריה דרעי. היום אין את זה, כולם מפרגנים אחד לשני. מה שמייחד את הקדנציה הזאת זה פניות הציבור שגדלו"

"אתמול ישבתי עם בנט לראשונה לתיאום ציפיות, יש לו עניין לשתף פעולה עם המפלגות החרדיות, במיוחד עם ש"ס. אין חושב שפניו להנהגה משותפת של המדינה יחד עם שרי ש"ס והליכוד. אני מקווה שברוח השיחה שהייתה בנינו, ואני יודע שיש רוח טובה גם בינו לבין אריה דרעי"

 

המראיין יעקב ריבלין שאל את מרגי:בהסכם הקואליציוני, יש סעיף שמאפשר לפתוח כיתות גן במסגרת רשתות החינוך הגדולות, יש כל מיני לשונות רעות או טובות שהמטרה היא להכניס לתוך רשת החינוך גם את הרשת שנמצאת בבעלות אחרת של הרבנית יהודית יוסף, אתה יכול להתייחס לזה?

 

יעקב מרגי  השיב:"אני לא בקיא בפרטים של ההסכם הקואליציוני, כל הרשתות ותתי הרשתות, אם זה המעונות, הגנים, מעיין החינוך התורני, יכול להיות שיש כרגע  אי וודאות לגבי האחריות.. אני לא יודע לומר בכנות באיזה מצב וסטטוס נמצאת רשת הגנים של ש"ס מבחינת הנהגת ש"ס לכן זה כדאי לשאול את מי שהכניס את הסעיף הזה בהסכם הקואליציוני, אני תמיד טענתי שצריכה להיות אכסניה אחת מהגיל הרך ועד ההשכלה הגבוה, אני חושב שכל אחד עושה שבת לעצמו זה לא בריא"

אבי בלום שאל את מרגי:יש עוד משהו שלא הכנסתם להסכם הקואליציוני, מה שנקרא המחוז שהקים שי פירון. לך כיו"ר וועדת חינוך תהיה לך השפעה על זה, האם צריך לפרק את המחוז החרדי במשרד החינוך?

מרגי ענה לשאלת בלום ואמר:"כל מה שהוקם בחטא צריך להתפרק, אם הייתה כוונה לחזק את הרשתות החינוך החרדיות זה היה צריך להיות בתיאום. לכן, אם זה הוקם במטרה לפרק את גופי החינוך החרדים, גורלו להתפרק. כמי שבקיא בנושא ויודע כמה זה לא מצליח, זה כנראה ימות מאליו."

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מפרגנים בתנאי שאתה מרוקאי או חבר-שרוף של החלאה דרקי
  אין דעה קצת אחרת בשס דיקטטורה מהמאה הקודמת סוג של דאעש
  ראשית כל תרמתי ואתרים ואתרום עוד למפלגת גאון עולם הרב מזוז
  רבי אליהו ישי שליט"א מיצג דרך נאמנה. כשיש מכשולים וקשיים לא מרימים ידיים
  בינתיים דרקי שלכם עסוק בג'ובים והטבות למקורביו בזכות קולכם הטמא
  ב"ה נתתי קולי לרבי אליהו ואינני מתחרט כלל
  אוטוטו מצביעי שס יבכו בכיה לדורות ככה זה כשהכל אינטרסים אישיים
  תורה ? ישיבות? הכל מס שפתיים האידאולוגיה של דרעי וחבריו זה דירות וחתונות פאר לאנשיהם
  דרקי מצידו למכור המדינה לערבים ולהביא הכסף למקורביו הנטורי קרתא שונאי מדינת ועם ישראל
  כרגע הוא עם ביבי והליכוד רק בגלל שאין לו בררה אבל אוטוטו הקב"ה יפיל אותו סופית כך גומרים רשעים לדרעי=דראון עולם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב