מרגי: "להטיל סגר על כפרים ספציפיים" (וידאו)

בעקבות המצב הבטחוני, העניק יו"ר וועדת החינוך בכנסת חה"כ יעקב מרגי ראיון ל'קוקר' בו הוא מדבר על המצב הביטחוני, על חוק נהרי שחודש אתמול ועל תחילת 'זמן חורף'

בעקבות המצב הבטחוני, העניק יו"ר וועדת החינוך בכנסת חה"כ יעקב מרגי ראיון ל'קוקר' בו הוא מדבר על המצב הביטחוני, על חוק נהרי שחודש אתמול ועל תחילת 'זמן חורף'.

בתחילת הראיון התייחס מרגי לפיגועים הקשים שאירעו היום (שלישי) בירושלים, מרגי אמר כי על הדרגים הביטחוניים במדינה להגדיר את המצב ולטפל בו בהתאם ובצורה נכונה, מרגי הוסיף ואמר כי מדובר בגל פיגועים ולא בפיגועים בודדים וצריך לטפל בזה בהתאם ולעשות שינוי תפיסה ובהגברת כוחות של המשטרה ומג"ב כמו שטיפלו במצב באינתפאדה, מרגי אמר כי הוא אינו בעד סגר גורף על שכונות מרכז העיר, אך אם יש כפר מסוים שממנו יצאו מס' מפגעים צריך להטיל עליו סגר, ולא להסתפק בכוחות המשטרה הבסייסים בלבד.

[vimeo 142283143 w=500 h=282]

מרגי from Kooker on Vimeo.

מרגי נשאל האם הוא רואה אשם מסוים בכל המצב הקשה וענה כי האשמים הם המסיתים הפלסטינים וכן השיח' ראאד סאלח מהתנועה האיסלאמית שצריך להוציאה מחוץ לחוק בצורה נחרצת וכי זה צעד שהיה ראוי להיעשות כבר לפני שנים.

לאחר מכן נשאל מרגי בנושא 'חוק נהרי' שאמש, לאחר שבוטל בממשלה הקודמת ע"י 'יש עתיד' הוחזר אתמול שוב.
מרגי הסביר את מהותו של חוק נהרי שחוקק ע"י חה"כ משולם נהרי מש"ס ובא לתקן מצב מעוות בו סכומים שהרשות המקומית מוסיפה על תקציב החינוך שלא היו מחולקים למוסדות חינוך חרדיים יחולקו כעת שווה בשווה בין כל מוסדות החינוך, כולל אלו של 'מעיין החינוך התורני' ו'החינוך העצמאי', מרגי אף הסביר כי החוק אינו עולה תקציבית למדינה אלא לרשות המקומית.

בממשלה הקודמת כחלק מתהליך של הריסת החקיקה החרדית בוטל 'חוק נהרי' אך אמש, כאמור, חזר החוק כחלק מההסכמים הקואליציונים עם המפלגות החרדיות שסוכם עימם על החזרת כל המצב לכפי שהיה ב-2012.

בסיום הראיון איחל מרגי החלמה מהירה לפצועים, נחמה והשתתפות בצערן של המשפחות השכולות. מרגי סיים באיחולים לבחור הישיבות ואברכי הכוללים שחוזרים כעת ל'זמן חורף' לאחר חופשת 'בין הזמנים' והחגים שיחזרו לתלמודם ויעלו ברוחניות, וכי אין ספק כי ככל שקול התורה נשמע בהיכלי התורה ידיו של עשיו נחלשות וכי אני צריכים את קול התורה כיום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.