מרגי: מדוע מונעים מספורטאים לנוח בשבת?

בדיון ועדת הספורט של הכנסת קרא יושב ראש הוועדה, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), להתחשב בספורטאים, "באיזו זכות אנחנו מונעים את יום המנוחה מאותם ספורטאים?

ועדת החינוך, התרבות והספורט קיימה היום (שלישי) דיון על קיפוח שומרי שבת במשחקי ספורט שים  חבר הוועדה ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) .

 

זוהר קרא להתחשב בשומרי השבת ואמר: "הצעת החוק שלי לא דיברה על כפיה דתית אלא למנוע כפיה חילונית. קבוצה שלא רוצה לשחק בשבת לא יהיה ניתן לכפות עליה את זה. אני חי במדינה יהודית ודמוקרטית איך ייתכן שאיני יכול לשמור את השבת במדינה שלי? זה לא הגיוני

עוד אמר  ח"כ זוהר, "אני פרלמנטר וככזה יש לי כלים להגשים את המדיניות שאני וחבריי לקואליציה רוצים להגשים. אם צריך להשתמש בהם אני אשתמש בהם כדי להגיע למטרה הפשוטה כדי שציבור שומר שבת במדינת ישראל יוכל להמשיך לשמור את השבת מבלי כפיה חילונית".

 

יושב ראש הוועדה, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), קרא להתחשב בספורטאים, "באיזו זכות אנחנו מונעים את יום המנוחה מאותם ספורטאים? לא ייתכן שאנחנו במדינה מקדישים כ"כ הרבה ימי מנוחה למחאות ופסטיבלים כאלה ואחרים אבל כשמגיעים לתחרויות ספורט אנחנו צדקנים. אנחנו פופוליטסים מדברים על שילוב אבל אין שום שילוב זה דיון ראשוני יש פה חרדה איגודי הספורט עשיתם שירות רע לעולם הספורט. אנחנו לא יכולים להכיל את השונה. אנחנו חברה מתויגת, בדיבורים נצליח להגיע להבנות".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.