מרגי, סליחה שהתעלמנו מפועלך הכה חשוב

עם כל ההתעסקות בפוליטיקה הפנימית, נשכחה מעט פעילותו החשובה באמת של ח"כ מרגי נגד האפליה במוסדות החינוך. סליחה גם ממוישה גפני. הכתב הפוליטי שלנו, ישראל אוחיון, מתנצל

בימים אלה בהם אנו בודקים אחר מעשינו בשנה החולפת ותוהים היכן נכשלנו, את מי הכשלנו וממי אנחנו צריכים לבקש סליחה, החלטנו לנסות ולפשפש במעשינו כאשר אין אנו יודעים האם טובים הם או לאו, וממי אנחנו צריכים לבקש מחילה.

לא קלה היא עבודתו של עיתונאי. לפעמים בשביל לתקן עוולה ציבורית, אנו פוגעים בשלוחי הציבור. אך ההסתכלות על התוצאה שנעשתה בעיקר לצורכי הציבור מסנוורת אותנו, והפצועים נשארים בזירת המלחמה, עד הסיפור הבא שאנו חושפים ומייצר את הרעש לו אנו מייחלים במטרה לתקן את המעוות.

אך ישנם פעמים (רבות) בהן אנו לא נותנים את מירב תשומת הלב למעשה טוב, חקיקה מצוינת, פעילות יוצאת דופן שלא מגיעה לכדי סיקור ראוי, ובסופו של יום נגרם על ידינו שאין הציבור יודע כמה פעלה האישיות הציבורית במטרה לעשות טוב, לשווא, כי חיפשנו משהו אולי מעניין יותר, שיתפוס את הכותרות.

רגע לפני יום הכיפורים, אני רוצה לבקש סליחה דווקא מאדם שפעל רבות לטובת בנות ישראל במהלך השנה האחרונה, עם דגש עצום על הקיץ האחרון, אם כי הבחירות לרשויות המקומיות גנבו ממעשיו הטובים את הפוקוס לטובתו. הח"כ הוא לא אחר מאשר יעקב מרגי מש"ס, שטיפולו המסור והיסודי במהלך השנה האחרונה הצליח להמעיט את התלונות הרבות על האפליה המכוערת במוסדות החינוך.

ח"כ מרגי, שנבחר לאחד מהפרלמנטרים המצויינים בכנסת בשנה האחרונה, פעל ללא לאות לטובת הבנות הספרדיות והאפליה המכוערת שהשתרשה בנו. מקרי הגזענות שהיו מעסיקים אותנו בכל קיץ התמעטו השנה לבלי הכר, כאשר הוא מפקד בהצלחה בועדת החינוך של הכנסת על המקרים הקשים, ולא חוסך ביקורת מאף מנכ"ל או ממונה כלשהו שבידיו היה לשנות ולא עשה זאת.

כמובן שלא הכל שלם, ומקרים כאלה שהושרשו בנו קיימים ולצערי הרב יחזרו גם בשנה הבאה, אך יותר מכל מעיד על עצמו השקט שהעניק יו"ר ועדת החינוך בשנה האחרונה לטובת טיפול יסודי ברוב המקרים.

ח"כ מרגי לא קיבל את הכבוד הראוי לו ואת הסיקור המיוחד על מעשיו הראויים לשבח בשנה האחרונה, וכאן המקום לבקש ממנו סליחה, בתקווה לסיקור הוגן יותר בשנה הבאה עלינו טובה.

כמובן שאם כבר מבקשים לא אחסוך מעצמי סליחה ליו"ר דגל התורה משה גפני שיתכן ומצא עצמו נפגע מפרסום כזה או אחר באתרנו, כמו גם יו"ר אגודת ישראל יעקב ליצמן שפחות הראה לנו עד כמה הוא מתרגש מהכתבות הביקורתיות עליו, אך לא אחת מצא את עצמו מסביר את דבריו או מעשיו שהוצאו מהקשרם.

גמר חתימה טובה לכולם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.