מרגי תוקף את פרוש: "אטום חסר רגש" (וידאו)

בעקבות טענות לאפליה באלעד, חבר הכנסת יעקב מרגי תקף את ראש העיר אלעד ישראל פרוש, בוועדת החינוך ודרש כי ידרוש את סגירת הסמינרים באלעד בעקבות אפליית הבנות הספרדיות. {אפליית הספרדיות}

סערה בישיבת ועדת החינוך של הכנסת: בעקבות טענות לאפליה באלעד, מחה חבר הכנסת יעקב מרגי ותקף את ראש העיר אלעד ישראל פרוש בוועדת החינוך ודרש כי  ידרוש את סגירת הסמינרים באלעד בעקבות אפליית הבנות הספרדיות.

מרגי מחה בתוקף כנגד ראש העיר אלעד ישראל פרוש וטען כי  "אין לי מסקנה אחת, ראש העיר כשל, ראש העיר אחראי ישיר לאפליה בעירו, ישם אטימות אין שם חמלה אין שם רגש, מצד האיש העומד במערכת".

VID-20151026-WA0054 from Kooker on Vimeo.

בפרשה עורב גם  שר החינוך נפתלי בנט שמצידו טרם התייחס להתנהלות המוסד המפלה. לעומתו אביו של ראש העיר המכהן סגנו של בנט במשרד חהינוך מאיר פרוש הגיב לדברים ואמר "המקרה ראוי לגינוי והוקעה", אך הודיע כי לא יפעל בנושא מאחר שהוא "נמנע באופן עקבי מלעסוק בפעולות הקשורות לחינוך בחיי היום היום בעיר אלעד", בגלל שבנו מכהן כראש עירייה.

מאז החלה האפליה במוסדות החינוך באלעד,  משרד חהינוך נאבק כנגד סמינר "דרכי חנה" המכונה "זלזניק" אשר מקיים את לימודי שתי כיתות ט' בבתים פרטיים רק כדי להימנע מלימודים עם התלמידות הספרדיות.

בוואלה פורסם כי סמינר "לדעת חכמה" מסרב לקבל את חמש הבנות הספרדיות ששובצו אליו, עד שתתקבל החלטה בעתירה שהגיש הסמינר הראשון.

גורם המעורה בעניין הסביר לוואלה את הסחבת התמוהה של משרד החינוך: "הם לא נקטו באף צעד כי תלויה עתירה נגד ההחלטה לשבץ את התלמידות. כל צעד שיינקט על ידי המשרד עלול להיגנז על ידי בית המשפט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.