מרגל בחצר הבאבא? איש מיחשוב מואשם בריגול אחרי ה"רנטגן"

ריגול בבית הרנטגן? המדינה: וילי גולובאטי העתיק את כל תכתובת הדוא"ל של הרב יעקב איפרגן וכן מואשם גם שקיבל במזומן 150,000 דולר בטענה שיעביר אותם לרב

מי מרגל בחצר הבבא? וילי גולובאטי, שעבד בשנים 2011-2005 כאחראי מחשוב בעמותות של הרב יעקב איפרגן המכונה "הרנטגן", הואשם לפני כשבוע בבית משפט השלום בבאר שבע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, לאחר שהתחזה והונה את הרב .

באתר מחלקה ראשונה פורסם כתב האישום בו עולה  כי הרב איפרגן נתן אמון מלא בנאשם. לנאשם הייתה גישה למערכות המחשוב בביתו של הרב בנתיבות ובעמותות שבניהולו, למצלמות האבטחה, לנייד וכל האמצעים אלקטורנים שסיפק הרב.   כיצד אירע התהליך? הנאשם  עסק בגיבוי ממוחשב של מסמכים עסקיים ואישיים של הרב ובהעתקתם לאמצעי מחשוב אחרים של הרב, בהתקנת מצלמות אבטחה ובצפייה בחומר שהוקלט בהן, לפי בקשות ספציפיות של הרב.

מכתב האישום עולה כי  איש עסקים דובר רוסית ביקש לפני שש שנים להיפגש עם הרב בכדי  לקבל את ברכתו. הנאשם, התרשם שיוכל להשיג רווח כספי מהקשרים עמו וטען בכזב שהרב בחופשה,  הנאשם הציג עצמו כמנהלו האישי של הרב וכמנהל הכספים של העמותה.

הנאשם  הציג עצמו כרב איפרגן ויצר מצג שווא לפיו הרב מברך אותו,  במקרה  אחר  הוא הוא הציג עצמו כהרב ואמר שהוא ממליץ על ביצוע עסקת הנדל"ן בחו"ל לגביה ביקש להתייעץ עימו. העסקה הצליחה ואיש העסקים ביקש להעביר מעשר כספי לרב. הרב היה נבוך מהכוונה להעניק לו מתנה, ולפיכך הציע כי הוא עצמו יטול את המתנה ויעבירנה לרב לאחר מכן. הנאשם קיבל מאיש העסקים מזוודה ובתכולתה מזומן בסך 150,000 דולר, הלה לא התבלבל נטל את הכסף, המיר אותו לשקלים, ושילם בכסף דירה שרכש באשדוד.

בסעיף האישום השני נטען, כי בהתאם לבקשת הרב איפרגן, נהג הנאשם להעתיק את תוכן הטלפונים הניידים של הרב למחשב נייד או לדיסק און קי, ולאחר מכן להעתיק אותם למכשירי טלפון ניידים אחרים של הרב. ואולם, הנאשם שמר בהתקנים שהיו ברשותו את התכנים הללו ללא ידיעתו והסכמתו של הרב.

בנוסף, העתיק הנאשם לדיסק קשיח ולדיסק און קי את תוכנן של תכתובות הדואר האלקטרוני של הרב ועובדיו, ואף את כל תכתבות המייל.  

הנאשם נהג לקרוא את מכתביהם של עובדי הרב, ואת כל המכתבים שכתב הרב איפרגן בדואר האלקטרוני  ואת מכתבי התשובה שקיבל, וכן מסרונים שהעבירו אנשים לרב במסגרת עבודתו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.