מרגש: אבות ובנים לע"נ נרצחי הפיגוע בהר נוף

אתמול ציינו בהר נוף את יום השנה השלישי לפיגוע הרצחני בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בהר נוף שבו נהרגו 5 ממתפללי בית הכנסת – שלומי כהן תיעד

אתמול (מוצאי שבת) פרשת חיי שרה התקיים סדר לימוד מיוחד במסגרת "אבות ובנים',' בו ציינו את יום השנה השלישי לפיגוע הרצחני בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בהר נוף שבו נהרגו 5 ממתפללי בית הכנסת. בין הנרצחים הם הרב אברהם גולדברג הי"ד הרב אריה קופינסקי הי"ד הרב משה טברסקי הי"ד הרב חיים רוטמן הי"ד הרב קלמן לוין הי"ד שנרצחו בעומדם בתפילה עטורים בטלית ותפילין, ורס"מ זידאן סייף שנפל בעת מילוי תפקידו.

במסגרת הלימוד המיוחדת השתתפו כל בתי הכנסת שבשכונת הר נוף והגיעו למעלה 800 ילדים תושבי השכונה. שבסיום שעת הלימוד הגיע לדרוש הרב הגאון ר' בנימין פינקל שליט"א לסדר לימוד הגיעו חברי מועצת העיר ירושלים..

בדרשת ליל שבת דיבר רב קהילת 'בני תורה' הרב הגאון יצחק מרדכי הכהן רובין שליט"א בעניין המושג של עילוי נשמה "איך לימוד התורה של אנשים בעולם הזה יכול להועיל לאנשים אחרים, והרי מי שטרח בערב שבת יאכל בשבת ומי שלא טרח מה יאכל?. כן הוא הביא את דברי הפוסקים בעניין זה ואמר לבני הקהילה "שהדרך הנכונה להנציח את הקדושים היא בתוספת של לימוד התורה ואבות ובנים וברוב עם והדרת מלך"
.
האירוע עצמו אורגן ע"י כולל עטרת קדושים ומונה 200 אברכים.

הצלם שלומי כהן תיעד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.