מרגש: הנער קרא את דרשת בר המצווה באמצעות מחשב

טקס מרגש במיוחד התקיים בשבוע שעבר בבית הספר 'בית חנוך' עת נכנס לעול מצוות נער בר מצווה עם מוגבלות שכלית.

בית הספר 'בית חנוך' שע"י עמותת 'אהל שרה' מיועד לבנים בעלי מוגבלות שכלית קלה עד בינונית בגילאי 6-14. בבית הספר רוכשים הילדים את הכלים הנדרשים להשתלבותם המקסימאלית בחברה.

מנהג קבוע הוא בבית הספר לערוך לכל תלמיד המגיע לעול מצוות אירוע בר מצווה וטקס הנחת תפילין בהשתתפות בני משפחתו של הנער, התלמידים וצוות בית הספר.

טקס בר המצווה שנערך בשבוע שעבר היה יוצא דופן. בשל העובדה כי הנער סובל מקושי שפתי ואינו יכול לתקשר עם סובביו בפיו אלא רק באמצעות מחשב תקשורת, המשימה הייתה להביא את הילד לנשיאת דרשת בר המצווה באמצעות המחשב עימו הוא מתקשר.

וכך, על אף הקשיים מסר הילד את דרשת בר המצווה לעיני עשרות המשתתפים באמצעות מחשב התקשורת כשהוא מודה נרגשות להוריו ולצוות החם של בית הספר שהצליח להגשים את משאלו להביע את עצמו בפני קהל ועדה ביום החשוב בחייו.

התרגשות רבה ניכרה בפני המשתתפים באירוע המרגש, כאשר מתנדבים מארגון 'רפואה וישועה' התנדבו לשמח את נער בר המצווה ביום שמחתו.

על הצד האמנותי הופקדו שרוליק הרשטיק ויוני ברגר שניגנו ושוררו בפני המשתתפים תוך כדי ריקודים עם נער בר המצווה הנרגש.
בסיומו של האירוע הודו הוריו של הנער נרגשות לצוות בית הספר על האירוע המושקע והמרשים בו הצליח הנער לחוש ולו במעט כשאר בני גילו.

עמותת 'אהל שרה' פועלת בארבעים השנה האחרונות למען ילדים ובוגרים בעלי מוגבלות שכלית. בעמותה מלווים חניכים בעלי מוגבלות שכלית מאז ילדותם ולאורך כל ימי חייהם ומעניקים להם מעטפת לימודית ותמיכה מקצועית באמצעות צוות מסור על מנת להגשים את הפוטנציאל האינדיבידואלי של כל חניך ולעזור לו לחיות כחלק בלתי נפרד מהקהילה.

אהל שרה מפעילה שלושה מערכים מרכזיים: מערך חינוך – ובו ארבעה בתי ספר לילדים בגילאי 6-21, מערך תעסוקה – ובו שלושה מרכזי תעסוקה ושיקום לבוגרים בגילאי +21-60, ומערך דיור – ובו 9 דירות והוסטל, בהן מתגוררות כיחידה משפחתית ומלוכדת קבוצת בוגרים.
מנכ"לית 'אהל שרה' הגב' מלכה וינברג: " אירוע מרגש זה הינו חלק ממגוון הפעילויות וההשקעה הרבה שאנו משקיעים בתלמידי מוסדות אהל שרה, כאשר אנו משתדלים לתת מענה מקסימאלי לכל בעיה שישנה ולא פחות חשוב מזה את התמיכה המורלית לתלמיד ולבני משפחתו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.