מרגש: הערבים תרמו לבית הכנסת לזכר הנרצח

מספר פלסטינים, חלקם מעזה, תרמו אלפי שקלים להקמת בית כנסת שמוקם לעילוי נשמת ראובן שמרלינג מאלקנה שנרצח בידי מחבלים

מספר פלסטינים פתחו את לבם ואת הכיס ותרמו, לא פחות ולא יותר, לטובת הקמת בית כנסת לזכרו של ראובן שמרלינג, שנרצח לפני כתשעה חודשים על ידי מחבלים מתועבים.

שמרלינג, תושב היישוב אלקנה, נדקר למוות על ידי שני פלסטינים בעת שהגיע למחסן שאותו החזיק בכפר קאסם. הם ארבו לו, התנפלו עליו, רצחו אותו ונמלטו. באותו ערב היה אמור לחגוג עם רעייתו וארבעת ילדיהם את יום הולדתו ה־70.

בני משפחתו החליטו להנציח את שמו ולהקים לזכרו בית־כנסת באלקנה. הם פתחו במבצע גיוס תרומות לטובת הפרויקט. לפני כמה ימים קיבלו תרומה לא שגרתית: איש עסקים פלסטיני מעזה, שהכיר את ראובן במסגרת עבודתו, תרם כמה אלפי שקלים לטובת הקמת בית־הכנסת. כך מפרסם הבוקר אלישע בן קימון ב'ידיעות אחרונות'.

בראיון ל"ידיעות אחרונות" הסביר הפלסטיני את מעשהו: "לראובן היה לב לבן, בלי לכלוך. הוא אהב את כולם. הכרתי אותו בשנות ה־90. באותה תקופה הבאתי סחורות מסין ועבדנו יחד. הוא היה איש טוב. מה שעשו לו פשוט מזעזע. אם היו עוד אנשים כמו ראובן, השלום כבר היה מגיע מזמן". המרואיין העדיף שלא לחשוף את זהותו מחשש שמישהו יפגע בו או במשפחתו.

אלא שבכך, לפי 'ידיעות', לא הסתיים מסע התרומות המרגש. אל המשפחה התקשרו עוד כמה פלסטינים שהכירו את ראובן והוקירו אותו, ותרמו גם הם כסף לטובת הקמת בית־הכנסת לזכרו. חלקם מהרצועה, חלקם מכפר קאסם.

שי שמרלינג, בנו של הנרצח, סיפר כי המשפחה לא הופתעה מהתרומות: "לאבא תמיד היו חברים ערבים. הם אהבו וכיבדו אותו. זה לא הפתיע אותנו. גם במהלך השבעה הגיעו אלינו פלסטינים מעזה וערבים מכפר קאסם כדי לנחם אותנו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.