נוגע ללב: תוכנית טלויזיה בנתה בית למשפחה חרדית שאיבדה הכל – צפו בפרק המלא

התוכנית 'אקסטרים מייקאובר' המשודרת בערוץ 10, החליטה ליזום רעיון שנותן יותר לחברה, בשיפוץ בתים לאנשים שעברו טרגדיות אך למרות הכל המשיכו לתת ולעזור לכל אחד במאור פנים ובשמחה.

בין כל המשפחות אשר נבחרו להשתתף בתוכנית זו נבחרה גם משפחת וספי החב"דית, ששכלה את בתם הילדה מנוחה רחל שנפלה אל תוך סירת גומי שעמדה בחצר והתמלאה במי גשמים בחודש שבט תשע"א .

משפחת וספי היא משפחה מעוררת השראה. בני המשפחה, למרות האסונות שפקדו אותם, נותרו חדורי אמונה, ניתבו את משאביהם המועטים ופתחו את דלתם (באופן מילולי) לקהילה.

מנהלי התוכנית אמרו כי "משפחת וספי היא משפחה מקסימה. שמחה. חזקה ומחזקת. מלאת תחושת שליחות בעולם, ופקדו אותם שתי אסונות קשים פעם אחת כשעברו תאונת דרכים קשה בה ביתם איבדה את רגלה. ובפעם השנייה כששכלה את התינוקת שלהם, בת שנה בלבד, כשטבעה בסירת גומי קטנה שהיתה בחצר והתמלאה במי גשמים.

אך במקום להתרסק משפחת וספי החליטה לטפס למעלה. מלאים בתחושת שליחות מהרבי מלובביץ הם החליטו שעליהם לתמוך בחינוך ובילדים ולשם המשפחה מנתבת את כל משאביה וכוחותיה".

ביתם הוא "בית פתוח" לכל מי שזקוק לקורת גג, מסיבות פיזיות או נפשיות. אך מצבו של הבית הפתוח הזה היה רע מאוד ומוזנח ביותר, מחולק לא נכון, מערבב את העבודה והבית בתוכו ובכך לא איפשר לדיירי הבית את הפינה שלהם.

כל הקהילה התגבשה יחדיו, חילונים ודתיים, כדי לתת יד ולבנות למשפחת וספי בית חדש שיאפשר להם להמשיך לארח כל מי שזקוק לקורת גג ובמקביל יאפשר להם גם מקום נעים עבור עצמם.

צפו בתוכנית המלאה והמרגשת באדיבות ערוץ 10:

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מדהים. מעניין למה לא הזכירו את כך שעינב התייתם מאביו שנהרג במלחמת יום כיפור? היתה על זה כתבה בעיתון משפחה כמדומני,
    אחר כך אחותו חזרה בתשובה וגם הוא…….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב