מרגש: עשרים 'כוללי תורה' חדשים נפתחו במדינות חבר העמים

תשע"ה התחילה במדינות חבר העמים בתנופה אדירה להרמת קרן התורה ולהאדירה. ביום שלישי שהוכפל בו כי טוב, ג' מר חשון, הורמה קרן התורה בעשרים ערי מפתח בחבר העמים, קול התורה הושמע ברמה במדינות אוקראינה, רוסיה, לטביה, בלארוס, אוזבקיסטאן, קזאחסטאן אייזרביז'אן ועוד. רוחות מהפיכה מנשבות בחבר העמים, לא מדובר בהפיכות מדיניות או צבאיות, אלא מהפיכה אמיתית של לימוד התורה חסר תקדים בכל קנה מידה.

עשרים 'כוללי תורה' חדשים נפתחו בעשרים ערים שונות במדינות חבר העמים. הכוללים מיועדים ליהודים מקומיים שחשקה נפשם בלימוד התורה, אך לא ניתנה להם היכולת עד כה להשקיע בלימוד התורה באופן עקבי ואיכותי.

כמה מרנין היה לראות השבוע האחרון את בתי הכנסת והמדרש במדינות חבר העמים, שהתמלאו בבת אחת, במאות לומדים חדשים, הלומדים תורה במתכונת יומיומית.

בברכת ופיקוח הרב הראשי לרוסיה הגאון רבי בערל לאזאר הוכנה תוכנית לימודים מסודרת, איכותית ועקבית, שנערכה ע"י קבוצת תלמידי חכמים ושלוחים בעלי ניסיון בתחום.

כל תלמיד, נכנס למאגר לומדים גדול, קיבל לידו חוברת לימוד איכותית ומשובחת בשתי שפות רוסית ולשון הקדוש, החומרים חולקו לחמשה נושאים שונים: גמרא, משנה, הלכה, חסידות, ופרשת שבוע. ויזכו למלגת לימודים גבוהה. בסוף כל חודש נערכות בחינות ידע בנוסף למענק החודשי עבור הלימוד, למצטיינים מובטחים בונוסים מיוחדים מצד הקרן.

הרב בן ציון ליפסקר ממרכז חב"ד – 'מאור' בפטרבורג, ומנהל קרן "מרומים חו"ל" העומדת מאחורי היוזמה הברוכה, ונותנת את החסות העיקרית למימון הפרויקט והמלגות למשתתפים, מסביר את מה שעמד מאחורי היוזמה:

"כרב קהילה נוכחתי לראות את הצימאון ללימוד התורה הקיים בשטח, מבלי להמעיט בערכם של כל התוכניות שהיו עד כה, כאן מדובר על משהו שונה, לימוד תורה אמיתי, השקעה רצינית של יהודי בהתעמקות בדף גמרא, משנה והלכות משולחן ערוך, חסידות, ופלפול התלמידים כפי שהיה מאז ומתמיד. זאת עליית מדרגה אמיתית ברמת לימוד התורה", מספר הרב ליפסקר.

1 (68) (Copy)

1 (4) (Copy)

1 (6) (Copy)

1 (10) (Copy)

1 (8) (Copy)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.