ברית מרגשת אצל מרן הגראי"ל שטיינמן(וידאו)

חודש אחרי שהרופאים פקפקו בהישרדות התינוק ממודיעין עילית, הבוקר הוא הוכנס בברית על ברכיו של מרן הגראי"ל שטיינמן • "המצב בחדר הלידה היה מורכב עד כדי כך שטעות אחת קטנה עלולה הייתה להביא למותו של התינוק" • המשפחה: "לפני כחודש הרופאים היו בספקות אם התינוק ייוולד, וכיום בזכות ברכתו של הגראי"ל אנחנו חוגגים את שמחת הברית"

לפני כחודש התרחשה הלידה המתוקשרת והסבוכה – והיום התקיימה הברית במעונו של מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן: לפני לידת בנם השביעי, הזהירו הרופאים את יצחק ומרים כי קיים סיכון משמעותי לחיי התינוק. "העובר ברחם סובל מזיהום בצוואר, ולכן לא יוכל לנשום בכוחות עצמו ברגע שייוולד, אחרי שינותק מחבל הטבור", הסבירו הרופאים. בעקבות המקרה, 40 אחיות ורופאים מבתי החולים בילינסון ושניידר השתתפו בלידה המסובכת, הנדירה לפני כחודש.

היום, חודש לאחר הלידה המסובכת נערכה בשמחת הברית לרך הנולד במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ששימש כסנדק. בני המשפחה לוו בעצתו וברכתו של הגראי"ל שטיינמן לכל אורך הלידה. עוד קודם הניתוח הסבוך בירך הגראי"ל כי התינוק ייוולד ללא פגע, וכך היה.

בוידאו: הלידה המורכבת שסוקרה בכלי התקשורת

(באדיבות רשת)

אחד מבני המשפחה הנרגשים אמר לאחר הברית: "ה' יתברך נתן לנו את הכוחות לעבור את זה בצורה הטובה ביותר, אנחנו מרגישים שזה לא אירוע פרטי אלא ממש נס לאומי, כאשר רק לפני כחודש הרופאים היו בספקות אם התינוק ייוולד, וכיום בזכות ברכתו של הגראי"ל אנחנו חוגגים את שמחת הברית".

"היה הרבה מתח", שחזר האב יצחק. "הרופאים אמרו שהם לא מכירים סיפור כזה בעבר, ושהם מקווים להתגבר על זה. לא ידענו מה לעשות". הטכניקה שבה בחרו הרופאים להציל את חייו של התינוק, נשמעת כאילו הומצאה עבור סדרת טלוויזיה.

כך, בזמן שקבוצת רופאים אחת מחדירה צינור לקנה הנשימה לפיו של התינוק, שרק ראשו מבצבץ, קבוצת רופאים אחרת שמרה עליו בחיים באמצעות חבל הטבור. המצב בחדר הלידה מורכב ועדין עד כדי כך שטעות אחת קטנה עלולה להביא למותו של התינוק.

שאלת המפתח בניתוח הנדיר הזה, היא כמה זמן יוכל צוות הרופאים המיילדים להחזיק את התינוק בחיים באמצעות החיבור לחבל הטבור, בזמן שצוות רופאי האף אוזן גרון יצליחו לפתוח את דרכי הנשימה שלו, כדי שיוכל לנשום לבד. במקרה הזה למרבה המזל, זה עבד.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יחי אדוננו מורינו ורבינו לעולם ועד….הנה לעת זקנתו של רבינו מוסיף כוחו ע״י סיפורי מופתים יום אחרי יום שרק פתי גמור יקנה הכל…..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • תמשיך לאכול את הכובע, בלי קשר לסיפורי מופתים אלו ואחרים מרן הגראי"ל מנהיג ביד רמה ולאורך ימים ושנים טובות את כלל ישראל, ואתה? תמשיך לאכול את הכובע ואם כבר נגמר אז את המקלדת)

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב