מרד ברבנות: רבני הציונות הדתית הקימו בית דין לגיור

רבנים מהציונות הדתית הודיעו היום (שני) על הקמת רשת בתי דין עצמאיים לגיור בשם "גיור כהלכה" בניסיון לעקוף את הרבנות ולהביא להיתר המוני של גרים

מאבק במונופול הגיור של הרבנות מחריף: רבנים מהציונות הדתית הודיעו היום (שני) על הקמת רשת בתי דין עצמאיים לגיור בשם "גיור כהלכה" בניסיון לעקוף את הרבנות ולהביא להיתר המוני של גיורים.

בראש הרשת יעמוד הרב נחום רבינוביץ', ראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים, לצד הרב רבינוביץ' ייטלו חלק בהובלת בתי הדין החדשים גם יו"ר רבני צוהר הרב דוד סתיו, ראש ישיבת ההסדר הר עציון הרב יעקב מדן, ראש ישיבת עתניאל הרב ראם הכהן ורב היישוב אפרת שלמה ריסקין.

הרבנים הדגישו כי בתי הדין החדשים "יעמדו על קיום דרישות ההלכה בגיור באופן מלא, לצד ליווי המתגיירים לאחר הגיור".

בהודעה שפורסמה מטעם הרבנים וראשי הארגונים הם קראו לראשון לציון הרב יצחק יוסף לשתף פעולה עם המיזם החדש. לדבריהם מדובר במהלך שנועד לתת מענה לאלפי אנשים שמעמדם האישי אינו יכול להיות מוסדר במצב העניינים הקיים. "קיבוץ הגלויות ובכללו העלייה הגדולה מברית המועצות לשעבר מעמידים בפני מדינת ישראל אתגרים משמעותיים הדורשים התמודדות אחראית ואמיצה של מנהיגי העם", מסרו. "אחריותנו המוסרית היא לדאוג לקליטתם של העולים ולהשתלבותם המלאה, למענם ולמען המשכיותו של העם היהודי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אסור לתת לרפורמים המורדים באיצטלא של דתיים את המושכות מה רע להם בתפקידים המשובחים שלהם שישבו בשקט בשקט על סיר הבשר שלהם יש מי שעושה את העבודה כהלכתה לא צריך עוד מתבוללים!

    מר ציפן |
    הגב